Nacházíte se zde
Domů > Vkládání příspěvků

Po přihlášení do systému obdržíš přístupové údaje, se kterými se můžeš přihlásit do administračního rozhraní EKOvýzvy (dále jen „admin“) na adrese:

www.ekovyzva.cz/vstup

Heslo ti bylo vygenerováno automaticky a můžeš si ho kdykoliv změnit po přihlášení v sekci Profil, kterou najdeš v levém menu adminu.

Uživatelským jménem zůstává tvá e­mailová adresa, kterou se do výzvy registruješ. Nikde na webu se tvá e­mailová adresa nezobrazí, slouží ti pouze k přihlašování. O své soukromí tak nemusíš mít strach.

Po přihlášení každého vyzyvatele pro jistotu ověřujeme a schvalujeme. Ale neboj se, nejpozději do 24 hodin od přihlášení už budeš moci přidávat příspěvky, sdílet své zážitky a inspirovat ostatní.

Tvůj profil

V sekci Profil máš možnost doplnit osobní informace, zvolit profilový obrázek a měnit si heslo.

Co vše ostatní uvidí? Tady je seznam veřejně publikovaných polí:

  • Veřejně zobrazovat jako – v rolovací nabídce se zobrazují všechny možné varianty tvého jména, jak se bude zobrazovat na webu, vycházející z vyplněných polí Jméno, Příjmení, Přezdívka a uživatelského jména.
  • Obrázek – zobrazí se pod každým tvým příspěvkem v boxu autora a taky u každého tvého komentáře spolu s předchozím údajem Veřejně zobrazovat jako. Můžeš nahrávat soubory jpg, jpeg, png a gif a svůj obrázek můžeš kdykoliv odstranit nebo změnit, přičemž změna se projeví plošně i na již publikovaných příspěvcích. Pokud máš e­mail, kterým jsi se registroval/a spjatý s gravatarem (gravatar.com), výchozím obrázkem bude on. I ten však můžeš kdykoliv nahradit nebo odstranit.
  • Webová stránka – ­ zobrazí se v boxu autora pod každým tvým příspěvkem. Můžeš zde odkazovat na svůj blog, profil nebo třeba konkrétní příspěvek.
  • Google+, Twitter, Facebook​­ při vyplnění se zobrazí v boxu autora jako ikonky s proklikem na uvedený profil.
  • Osobní informace – ­ zde vyplněný text se zobrazí v boxu autora a hodí se k představení. Můžeš zde uvést například důvod, proč se EKOvýzvy účastníš, nebo svou výzvu stručně popsat. Čtenáři jistě ocení i nějaké konkrétní info o samotných autorech (co děláte, co máte rádi, kdo vlastně jste).

Nástěnka

Po přihlášení do adminu uvidíš vždy jako první nástěnku s informacemi o posledních aktivitách na webu a možností rychlého příspěvku. Rychlý příspěvek slouží k rychlým poznámkám, když nemáš zrovna čas napsat celý článek. Můžeš se k němu kdykoliv vrátit v sekci Příspěvky a dopsat ho.

Příspěvky

V Přehledu příspěvků vidíš ve výchozím stavu pouze své vlastní příspěvky (pokud už máš nějaké vytvořené, samozřejmě). Můžeš zobrazit i příspěvky ostatních, ale nemůžeš je upravovat ani s nimi jinak manipulovat. Také nemůžeš zobrazovat cizí koncepty.

Při Vytváření příspěvku se fantazii meze nekladou. Drž se ale tématu své EKOvýzvy. Neboj se odkazovat na různé zdroje informací, které ti pomohly. Každý první příspěvek každého nového autora je nejprve odeslán ke schválení. Teprve po prvním schváleném příspěvku můžete publikovat už dle svého uvážení. V prvním tvém příspěvku se chceme jen ujistit, že to s námi myslíš vážně.

Při vkládání článku prosím vyberte Rubriku podle výzvy, kterou držíte. Zároveň je důležité, abyste zaškrtli rubriku 2017, jinak se články nebudou na stránkách správně zobrazovat.

Média

K příspěvkům můžeš připojovat také fotografie, alba, videa nebo zvukové stopy. Určitě platí, že příspěvek s fotografií získá na webu více pozornosti čtenářů. Pro tyto účely můžeš používat box Náhledový obrázek nebo tlačítko Mediální soubory.

  • Náhledový obrázek – zobrazuje se ve výpisu článků na webu. Účelem tohoto obrázku je zaujmout a přimět čtenáře si právě tvůj příspěvek otevřít a přečíst. Pokud chceš, aby se Náhledový obrázek zobrazoval i uvnitř článku, vlož ho také do těla příspěvku!
  • Tlačítko ​Mediální soubory​– umožní ti vkládat mediální soubory libovolně do těla příspěvku. Publikuj pouze takový materiál, ke kterému vlastníte práva, nebo máte od majitele práv k užití udělen souhlas!

Komentáře

V adminu se lze také dostat při výběru Komentáře z levého menu do sekce, kde můžeš sledovat diskuze probíhající u všech příspěvků. Diskutovat můžeš také u jednotlivých článků.

Top