Nacházíte se zde
Domů > O EKOvýzvě

Nelíbí se ti, jakým způsobem se lidé chovají k planetě? Nám také ne, ale změna začíná u nás samých. A je toho hodně, co můžeme změnit!

Proto už třetím rokem držíme EKOvýzvu. Letos startujeme EKOvýzvu 25. března symbolicky na Hodinu Země a budeme jí držet do Dne Země.  Po čtyři týdny budeme dodržovat předsevzetí, že snížíme svůj dopad na životní prostředí.

EKOvýzvu vymysleli brněnští dobrovolníci Greenpeace. První rok deset vyzyvatelů testovalo nové způsoby a jejich výzvy přijalo šedesát lidí. Zdenička nakupovala výhradně lokální potraviny, Medard se rozhodl zbavit plastových obalů, Feny se stala vegankou… Lidé mohli jejich příběhy sledovat na webu a na sociálních sítích a návštěvnoust rostla.

Z nápadu pro partu přátel se záhy stala velká věc, k níž se v loňském roce přidaly téměř čtyři stovky lidí. Zhruba padesát z nich pak aktivně blogovalo a sdílelo své zážitky a zkušenosti. Články přibývaly rychleji než na některých zpravodajských serverech...

Letos jsme EKOvýzvu pojali tak, že jsme zvolili zastřešující témata, která v sobě osahují i několik výzev. Některé výzvy zůstaly jasně definované a jiné daly velkou volnost našim vyzyvatelům a vyzyvatelkám v kreativitě a při vymýšlení neotřelých způsobů, jak snížit svůj dopad na životní prostředí.

Vyber si téma, které tě zajímá a přidej se. Můžeš se inspirovat našimi vyzyvateli a vyzyvatelkami nebo si vymyslet výzvu vlastní. Je to na tobě!

Letošní EKOvýzva probíhá 25. 3. – 22. 4.!

Je to zážitek, který ti změní život. Zkus to také a přijmi výzvu!

 

 

ekovyzvamaluvka1

Top