Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Bez palmového oleje a inspirace okolí > Život z plechovky a plastu

Život z plechovky a plastu

Zapojila jsem se letos do Eko výzvy poprvé, jednak kvůli tomu, že se ke mně až letos dostala, ale hlavně kvůli tomu, že v minulosti bych nad takovou výzvou jen mávla rukou. Člověk si až když skutečně dospěje uvědomí, co je důležité a co ne.

Jsem v maturitním ročníku a za nějaký ten měsíc mě čeká maturitní zkouška – to znamená: učení až do rána, samé písemky, vůbec žádná energie. Právě díky těmto faktorům se u mě na stole nahromadily plechovky Coca-Coly a hlavně Tigerů (vysoký obsah kofeinu = nespím a učím se). Přišla mi hrozná škoda plechovky vyhodit a vzhledem k tomu, že se blíží velikonoce, rozhodla jsem se vytvořit si doma květináčky.

Je tedy jasné co potřebujeme-tolik plechovek kolik bude květináčků, dále hlínu a semínka. Na ozdobu stačí tavící pistole a přírodní provázek.

Plechovky jsem rozstřihla na půl, obvázala provázkem a pak už jsem je naplnila hlínou a nasypala pár semínek.

Právě mám na stole další 4 plechovky a tak plánuji zasadit i květiny, ne jen velikonoční travičku.

Květináčky si můžete udělat z čehokoliv, já vyzkoušela i petlahev a z té jsem naprosto nadšená. Vzhledem k tomu, že je průhledná, jde nádherně vidět jak semínka rostou. 🙂

 

6 0
Gabriela Přikrylová
Jsem studentka Arcibiskupského gymnázia v Kroměříži a vzhledem ke svým zájmům jsem se rozhodla dále studovat enviromentální studia apod. Jako výzvu jsem si zvolila šetrné cestování. Rozhodla jsem se ke změně a Ekovýzva je velmi zajímavou cestou.
Top