Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Inspirace okolí a aktivismus > Výzva mne nakopla a jedu dál!

Výzva mne nakopla a jedu dál!

Vrátila jsem se ze schůzky z LETsu. Dnes se nás sešlo hodně- vyměňovaly se první saláty, bylinky, oblečení a další drobnosti, co kdo přinesl.

Součástí schůzky byla prezentace o Transition Towns a zároveň to pravděpodobně byla poslední schůzka uvnitř. Začíná jaro a schůzky LETs se přesouvají do zahrad.

Dnes jsem měla možnost poznat další aktivní články LETsu jako třeba Martina s Lenkou, kteří stříhají stromy a keře, Aleše, který dělá víno a další.

 

Ukotvit se v LETsu během ekovýzvy bylo obtížným úkolem a asi se mi to úplně nepodařilo. Nebylo tolik příležitostí, nabídek bylo poskrovnu.

Letošní ekovýzva mne nakopla k tomu, abych byla aktivnější. Díky ní jsem se seznámila s novými lidmi a hodlám v ní i nadále pokračovat. Zítra jedu za Oldou koupit topinambury- to je skvělá věc, kterou jsem do začátku ekovýzvy vůbec neznala a na příští týden už mám naplánovanou výpomoc na zahradě.

Budovat vazby s lidmi ve městě kde žiji, vypomáhat a směňovat si věci mezi sebou a utvářet tak komunitu lidí je pro mne něčím, co chci v Brně dál rozvíjet. Kapitalistický ekonomický model s nekonečným růstem nemá budoucnost a je jen otázkou, kdy to celé spadne.

0 0
Majda
„Málokdo ví, že v Česku existují nějaké lokální ekonomické sítě, které obchodují prostřednictvím společné místní měny. V Brně funguje RozLEŤse, které má několik desítek členů a nedávno jsem se stala členkou i já. Mým cílem pro letošní výzvu bude rozšířit povědomí o těchto skupinách, především o RozLEŤse a aktivnější zapojení do chodu skupiny. Budu propagovat větší směňování věcí, služeb a třeba i motivovat některé z vás, aby se zapojili.“
Top