Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Bez chemikálií a jedů > Jak jsem vyhlásila válku mikrotenovým sáčkům

Jak jsem vyhlásila válku mikrotenovým sáčkům

Když jsem byla malá, mikrotenové sáčky snad ještě neexistovaly. Alespoň jsem se s nimi při nakupování nesetkala. Pokud byl sáček potřeba, dostali jste sáček papírový.

Dnes na nás mikrotenové sáčky útočí ze všech stran. Vyjímkou není mikrotenový sáček poletující ve vzduchu spolu s padajícím listím, anebo plovoucí v řece, nadnášen vzduchovou bublinou.

Jednoho krásného dne jsem v jednom internetovém obchodě našla pytlíky na ovoce a zeleninu Onya Weigh. Válka mohla začít!

V první linii jsem narazila na personál u pokladny. Pokladní si zpravidla sáčky nedůvěřivě prohlížela. Když jsem vysvětlila, že se jedná o ekologické znovupoužitelné pytlíky a že se snažím mikrotenovým sáčkům vyhýbat, abych nezatěžovala přírodu zbytečným odpadem, ve většině případů reagovala komentářem, že určitě váží víc, než sáčky mikrotenové a že si to teda zaplatím. A já na to, že si to klidně zaplatím, že mi to stojí za to!

Musela jsem ale nadále zůstat ostražitá, protože pokladní mají snahu do mikrotenových sáčků nacpat vše, co dle jejich názoru potřebuje ochranu, a nebo to, od čeho je třeba chránit okolí.

A tak jsem si s ohledem k tomu, že se mi vlastně snažili pomoct, připravila větu: „Jste velice laskavá, ale já jsem zásadně proti mikrotenovým sáčkům.“

To sice zpravidla vyvolá úžas, ale mikrotenový sáček zůstane kde byl 🙂

„Nejdříve jsme byly pet lahve. Potom nás recyklovali a teď jsme tady abychom chránili planetu ☼“

6 0
Ludmila Kantová
Když chcete změnit svět, musíte začít u sebe. A tak jsem začala. Snažím se vyhýbat odpadům a pokud to nevyjde, tak je aspoň třídím. Šetřím vodou a energií, používám ekologickou drogerii. A vyhlásila jsem válku mikrotenovým sáčkům.

Komentářů: 2

  1. Co niektori ludia neurobia kvoli dvom halierom, vsak ano? :P, Bohuzial, peniaze dnes vladnu svetu natolko, ze drviva vacsina ludi si da kvoli piatim korunam koleno vrtat…
    Mimochodom, vsetko sa da odvazit aj tak, ze si to najprv odvazime na vahe, a az potom dame do sacka. A vela veci sa nemusi do sacka davat vobec.

    1. Je to smutné, ale je to tak. Ale často nejde ani o peníze. Často jde i o lenost a ignoraci. U nás máme kontejnery na třídějí odpadu na každém rohu, přesto je ve směsném odpadu stále spousta plastů a skla 🙁

Top