Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Veganství > Vegapárty

Vegapárty

Tak a je to tady – slibovaná reportáž z vegapárty. Konala se tuto sobotu za krásného počasí a hojné účasti dětí i dospělých. Vtipné je, že krom mne na ní nebyl žádný vegan, ale to už je tradice. Jak dlouhá? Oslavili jsme přesně 3 roky společných vegavečeří. A to už je u dobrovolných setkávání, která často po prvotním nadšení brzy vyšumí, pěkná doba.

O vegavečeřích po různých městech v ČR jsem si v roce 2014 přečetl v článku ekologického časopisu Sedmá generace. Zmiňovali se v něm o tom, jak se vegani v Olomouci, Plzni, Praze či Brně scházejí jednou za měsíc na přívětivých místech a každý donese nějaký veganský pokrm, společně je ochutnávají, hodností a utužují přátelství. Zdálo se mi to jako skvělá myšlenka, zvláště ono utužování přátelství. Řekl jsem si, když to jde v milionové Praze, proč by to nešlo ve Lhotě Rapotině, která má 380 obyvatel? Obvolal jsem pár přátel a první setkání bylo na světě. Místo setkání je putovní, jeho poskytovatelem a pořadatelem je vždy někdo s přátel.

Chtěli byste utužit přátelství se svými kamarády? Pochutnat si na lahodné, zdravé a zajímavé krmi? Udělat něco pro zvířenu a životní prostředí? Toto je lákavá nabídka. A jaký recept mne na vegavečeři nejvíc zaujal? Tentokrát to byl sladký Moštový jáhelník.

Napište si recept: Jáhly (250 g) propláchneme a spaříme horkou vodou. Zalijeme jablečným moštem v přiměřeném množství a dáme vařit. Vaříme do měkka. Poté uvařené jáhly vsypeme do zapékací misky, přidáme k nim oříšky a rozinky, marmeládu dle libosti, promícháme a zalijeme rýžovým mlékem. Zapečeme v troubě při teplotě cca 200 stupňů asi půl hodiny. Dobrou chuť.

10 0
Ruda
„Ještě před pár lety bylo veganství výzvou pro ekologické radikály a dnes? Pod tíhou argumentů tato výzva prokapala i mezi poklidný mainstream. Pakliže nechci být ekologickým pokrytcem a pískat si nahlas Kalamajku při každé zmínce o vlivu živočišné stravy na životní prostředí, musím jednat. Došlo i na Husákovy děti a poezii otlučených kytar, rozpadajících se paneláků a buřty nad ohněm ze starých necek…. V předešlých dvou letech bylo veganství při EKOvýzvě už někým zpracováváno, ale nejen dojmy a recepty živ je příspěvek. V mých příspěvcích se zajdeme podívat na pražskou vegavečeři, uspořádáme si doma vegapárty, zajdeme na trhy, do vegajídelny, něco dužnatého si „vydumpsterujeme“, podíváme se, co nabízí pro vegany internet nebo knihovny. Ale nebojte. O dojmy z abstinenčních křečí a recepty dobrot nepřijdete.“
Top