Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Veganství > Šodóstalgie

Šodóstalgie

Asi každý ví, co je to nostalgie nebo ostalgie. Co je to ale šodóstalgie? Nová japonská věda? Tento novotvar jsem vymyslel pro označení splínu za všemi jídly, potravinami a dobrotami, které už nikdy nebudete jako vegan jíst. Jestli vás představa, že už nikdy nebudete jíst babiččiny nezdravé dobroty skličuje jak stolařský svěrák, jestli vám ohlédnutí za všemi maminčinými kulinařinami, na které se budete už jen dívat, vhání slzy do očí. Tak ji máte jako z praku. Máte šodóstalgii.

Tento typ nostalgie dostal svůj název podle ikonické pudinkové omáčky našeho dětství a školních let. Omáčky, na kterou jsme se těšili celý týden a chodili si ke kuchařkám přidávat, dokud bylo co. Takže buchtičky s krémem už taky nikdy jíst nebudete. Stejně tak studentské jídlo č.1  – smažák. A to nemluvím, jako bývalý všežravec vůbec o mase. O paštičkách na rohlíku, sádle s pažitkou nebo svíčkové. Konec bude i mramorovým bábovkám, kynutým těstům, sendvičům, makáčům (ach Bože!) , kakajíčku nebo obyčejnému chlebu s máslem.

Být ještě o trochu starší, tak by mne to porazilo a škončil bych na práškách. I tak mám co dělat, abych se z toho dostal a nebloudil v slzách ulicemi a nezkoušel se utopit v chodníkové kaluži. Co mám ze života, když už si nemůžu ani pochutnat na jídle od maminky?!!! Netušil jsem, jak moc jsou vzpomínky na dětství, blízké a radosti spojeny s jídlem. Jako by moje minulé já umřelo a zavřelo se do kláštera…jak z toho ven? Napište si sladký recept:

Veganský perník: Do mísy nasypte polohrubou mouku (350 g), kypřící prášek (bio), cukr hnědý (220 g), kakao (20 g), pokrájené sušené ovoce (100 g) a promíchejte. Potom přidejte sojové mléko (200 ml), olej (150 ml), lžičku citronové šťávy a jeden rozmačkaný banán. Vše smíchejte do řídkého těsta a vlijte do vymazaného a vysypaného plechu. Pečte na 180 stupňů asi 30 minut. Dobrou chuť.

 

36 0
Ruda
„Ještě před pár lety bylo veganství výzvou pro ekologické radikály a dnes? Pod tíhou argumentů tato výzva prokapala i mezi poklidný mainstream. Pakliže nechci být ekologickým pokrytcem a pískat si nahlas Kalamajku při každé zmínce o vlivu živočišné stravy na životní prostředí, musím jednat. Došlo i na Husákovy děti a poezii otlučených kytar, rozpadajících se paneláků a buřty nad ohněm ze starých necek…. V předešlých dvou letech bylo veganství při EKOvýzvě už někým zpracováváno, ale nejen dojmy a recepty živ je příspěvek. V mých příspěvcích se zajdeme podívat na pražskou vegavečeři, uspořádáme si doma vegapárty, zajdeme na trhy, do vegajídelny, něco dužnatého si „vydumpsterujeme“, podíváme se, co nabízí pro vegany internet nebo knihovny. Ale nebojte. O dojmy z abstinenčních křečí a recepty dobrot nepřijdete.“

Komentářů: 4

  1. rozumím :)) Já to zatím mám jednoduché, maso mi nechutná a mléko nemohu, rostlinná mléka už vedu několik let. Jen se nedokáži zbavit kompletně sýru a másla, ale je to také na ústupu, moje spotřeba klesá pořád. A babičky buchty si dát musím, protože moje 80ti letá babička by to prostě nepřenesla přes srdce..:)

  2. Ahoj Nelo, to, že máš potíž nejíst buchty od babičky chápu. Jednak proto, že nechceš svými manýry v tomto věku babičku trápit a jednak asi výtečně chutná:-) Měj se fajn.

  3. Zdravím =). Rozumím, ale není to tak hrozné, jak by se mohlo zdát. U babiček jím pravidelně štrůdl. Jedna ho dělá z kupovaného těsta bez vajec, ale v tom je vždy palmáč. Druhá dělá těsto svoje. 🙂 Maminka mi naštěstí vaří vegansky, protože tak taky většinou jí. A babičky už zjistily, že pár receptů taky zvládnou. Jo a ostatní buchty kromě štrůdlu sice babičky dělají neveganské, ale mamka se už naučila je dělat veganské – prostě to tam nedá (často ani není potřeba nahrazovat). A chutná to stejně dobře jako dřív, ne-li líp! 🙂 A jinak nedávno jsem přišla na dobrotu – smažený květák v pivním těstíčku (pivo a mouka). Není to sice smažák, ale je to aspoň smažený a mastný =D Dělám to s bramborovo – celerovou kaší. Mňamka. Jo a kynutý těsto? To je přece veganský ne? V létě jsme dělali ve Finsku borůvkový koláč z kynutého těsta – mňamka a jako od babičky :)))

    1. Ahoj Zuzo, moje máma se taky snaží a když mi něco nabídne, tak bez mléka, ale trochu mi vadí, že v dvaasedmdesáti letech mi „musí“ dělat něco extra. Zvlášť, když jde kupříkladu o rodinnou oslavu. Ať se daří.

Top