Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Veganství > RUN VEGAN RUN

RUN VEGAN RUN

„Tak jak jsi na tom po měsíci s kondicí, vegane?“ Slíbil jsem, že si zaběhnu na začátku a na konci ekovýzvy trasu, výsledky porovnám a sdělím, jestli jsem na tom lépe nebo ne. Čekal mne tedy tento týden kontrolní výběh.

Víte, co bylo tento týden nejzapeklitější? Ne to, že jsem se stěhoval z Holešovic do Stodůlek, ne to, že nemám v novém bytě čím vařit a i nůž jsem si musel půjčit od sousedů, ale to, že je kosa jako v Rusku, fučí, sněžoprší a nechce se mi ven. Bydlím nyní u Prokopského údolí, a tak jsem pro referenční proběhnutí zvolil jeho chladivou náruč.

Jakpak to bude v tomto počasí v údolí, když voda teče z kopce? Nebude to spíš SKLOUZ VEGAN BUM? Kdepak, dole je kvalitní vyasfaltovaná cyklostezka, takže s gripem nebyl problém. Problém byl s tím, že v údolí nejsou kandelábry a už se stmívalo a já se musel vrátit (dolů mi to běželo o dost líp…).

A jak jsem na tom s kondicí? Tento propagační běh o ničem nerozhodl. Skutečně vypovídající údaj by byl na přesně změřené trati. A tak jsem si pomohl o týden dřív na přesně změřené trati Boskovických běhů. 12,5 kilometru a zlepšení oproti minulému osobnímu rekordu o 3 minuty?!!! Masakr. Kdo někdy běhal tak ví, co je to po pěti letech běhání v mém věku za rozdíl. Zlepšení? Slabé slovo.

A to jsem vám říkal, že jsem byl první?

2 0
Ruda
„Ještě před pár lety bylo veganství výzvou pro ekologické radikály a dnes? Pod tíhou argumentů tato výzva prokapala i mezi poklidný mainstream. Pakliže nechci být ekologickým pokrytcem a pískat si nahlas Kalamajku při každé zmínce o vlivu živočišné stravy na životní prostředí, musím jednat. Došlo i na Husákovy děti a poezii otlučených kytar, rozpadajících se paneláků a buřty nad ohněm ze starých necek…. V předešlých dvou letech bylo veganství při EKOvýzvě už někým zpracováváno, ale nejen dojmy a recepty živ je příspěvek. V mých příspěvcích se zajdeme podívat na pražskou vegavečeři, uspořádáme si doma vegapárty, zajdeme na trhy, do vegajídelny, něco dužnatého si „vydumpsterujeme“, podíváme se, co nabízí pro vegany internet nebo knihovny. Ale nebojte. O dojmy z abstinenčních křečí a recepty dobrot nepřijdete.“
Top