Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Omezení spotřeby > Reinkarnace, jako základ skromné spotřeby.

Reinkarnace, jako základ skromné spotřeby.

.

Při „spotřebně skromném“ přístupu k životu je vhodné, také hledat nové využití, či reinkarnaci, pro věci, které jsou určeny k vyhození, či k využití, již jen jako palivové dříví. Ideálním materiálem pro tyto snahy jsou dřevěné palety. Ty „nevratné“ se často dají sehnat i za odvoz, či za cenu palivového dříví.

.

.

Pravda, k vyrobení z nich nějakého alternativnějšího nábytku, než je ten z Ikei, je třeba mít nějaký ten „vercajk“ a aspoň trochu „fortelu“. V případě palet si můžete vystačit i jen s pilkou, vruty do dřeva a šroubovákem, či, (při punkovějším přístupu), kladivem a hřebíky. Výhodou je, že pokud přílišnou šikovností a manuálně řemeslnou  zručností neoplýváte a dílo se vám nepodaří, palety nepřijdou vniveč, ale stále je ještě můžete využít, jako palivo. A třeba na druhý, třetí, pokus, se vám z nich konečně podaří vyrobit lavici, na kterou bude i váš pes obdivně zírat!
.

1 0
Mirek 6. Kroš
Jedním z důvodů, proč jsem opustil velkoměsto, byla touha žít víc v přírodě. Život v maringotce na okraji lesa je báječný. Otevřu dveře a jsem v přírodě. Chtěl bych, aby příroda kolem mne vydržela co nejdéle. Proto se ji snažím všemožně a co nejvíce šetřit. Neplýtvat jejími zdroji. Omezit konzum. Zachraňovat potraviny z kontejnerů. Minimum nákupů je i minimum odpadů. Vydržet s průměrným nákupem za dolar denně. Jde to?
Top