Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Ohlédnutí za rokem 2016

Ohlédnutí za rokem 2016

S hrdostí můžeme říct, že ročník 2016 se opravdu vydařil. Na začátku jsme si dali cíl zapojit do EKOvýzvy alespoň 200 lidí. Což bylo o 140 víc než v loňském roce. Dost vysoká laťka. Tedy alespoň jsme si to mysleli. Výsledkem je ovšem 359 účastníků. Takže cíl překonán!

Nejoblíbenější výzvou byl měsíc bez palmového oleje, kterého se zúčastnilo 135 lidí. Celkem bylo 39 druhů výzev. A celkově se účastníci rozdělili  542 výzev. V rozložení, které můžete vidět v grafu:

ekozhodmnodnodno

Ne všichni své zážitky sdíleli a psali blogy, ale i tak se zde objevilo 245 článků. Když to zprůměrujeme, dostaneme víc než osm příspěvků denně. To už je dobrý průměr i na nějaký profesionální zpravodajský server.

Pokud jste si nějakou výzvu zkusili na vlastní kůži, víte, že po překonání prvních nástrah se může výzva stát součástí běžného dne. Nebo dokonce přínosem pro celou rodinu. Například moje kolegyně v práci díky měsíci bez palmového oleje našla spoustu nových dobrot. Její rodina ji teď chválí a začali více přemýšlet nad tím, co se v dnešní době s pralesy děje.

A jen tak pro zajímavost: nejmladší účastnice byla Linda, které je 12 let. Potkali jsme se s ní při závěrečné debatě. 

Děkujeme jí i všem ostatním!

Výzvě zdar.

0 0
Zdenička
Někteří z vás mě znají z předešlých roků. Vyzkoušela jsem si jíst jen lokální potraviny a šířit ekologickou osvětu. V letošním ročníku se věnuji především logistice celého projektu . Přeji všem mnoho úspěchů ve své výzvě.
Top