Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Minimum odpadu > Odpadové zavařeniny po šesti dnech

Odpadové zavařeniny po šesti dnech

První fotodokumentace rodinných odpadkových zavařenin je tu. Doba sběru šest dní.

Na fotce jsou odpady označené barvou pro jednotlivé členy naší domácnosti: bratr Kryštof (mohla by tě zaujmout jeho palmoolejná Ekovýzva ;), já Šimon, maminka, tatínek.

Diagnóza: Jednoznačně převládají obaly od potravin, velké množství jich má tatínek, kupuje si své vlastní jídlo a hlavní prioritou je pro něj časová nenáročnost nákupu, přípravy i konzumace. Zatím výzvu bere jako zjištění kolik toho běžně vyhodí. My tři ostatní jsme si přivezli nějaké potraviny ve znovupoužitelných obalech z víkendové návštěvy prarodičů, něco získali z popelnice a nějakou zeleninu a jablka z koupené bio farmářské bedýnky (papírový doklad dávají bohužel taky).  Další výraznější položkou jsou účtenky, jízdenky, papíry, které dokládají nějaký nákup služeb nebo zboží.

Do mé sklenice se dostal pytlík s rozdrolenou sádrou, odpadem z výroby sádrové formy na školní práci, kousek plastu z rozbitého kyblíku, plastový obal od hroznového vína, vstupenka na hudebně relaxační workshop, doklad od biobedýnky a vyhodnocení psychologického testu ze školy týkajícího se způsobů řešení konfliktu (spolupráce vítězí).

Léčba: Budeme víc nakupovat na místech a v obchodech bez obalů: Biobanka, Čočkův biojarmark, farmářské trhy. Kupovat jízdenky on-line.

další krásné tipy: Opobchod, Econea, Zero Waste Home

Po vyfocení jsme obaly vytřídili a vynyseme je do kontejnerů na tříděný odpad (plasty a nápojové kartony, papír, sklo) a do sběrného dvora (kov, hliník, bioodpad), sklenice a lahve používá babička na zavařeniny a šťávy, požitelné papíry skladujeme na psaní. Do směsného komunálního odpadu putovala sádra a obal od másla a čokoládek.

velká výzva: 2016 celoroční odpad čtyřčlenné rodiny zero waste blogerky Bey Johnoson

A na závěr závažná otázka: Už ses někdy ptala, ptal, co bude po smrti?

No, rozhodně ne odpad! zpět Ke kořenům

czech zero waste

Žij blaze a bez odpadu!

 

1 0
Šimon Talanda
Jak zmenšit objem odpadu v domácnosti? Na to budu hledat odpověď během letošní EKOvýzvy. Když odpad vznikne, přemýšlíme, jak se ho co nejdřív zbavit, nechceme ho. Přitom jsme za něj zodpovědní my. Mně půjde o to nejdříve přemýšlet, jak vzniku odpadů při chodu naší převážně tříčlenné domácnosti předejít. Takže, jednorázové obaly a všichni další odpadci, dávám vám minimálně měsíční dovolenou!
Top