Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Lokální potraviny > Není české jako české!

Není české jako české!

Od začátku EKOvýzvy uplynuly téměř 3 týdny a můj jídelníček už je mnohem pestřejší. Nákupy v obchodech většinou neprobíhají jako na začátku, kdy jsem nevěděl co koupit, do jakého regálu jít a v obchodě jsem trávil spoustu času. Všímám si, že nakupuju s jasnějším cílem a jsem rád, že to už nezabírá tolik času. Automaticky koukám po zemi původu.

Snažím se stravovat jednoduše. Jím zeleninu, ovoce, luštěniny, brambory, obiloviny, ořechy, houby, pečivo… U toho všeho je jednoduché zjistit původ.

To, že je na obalech výrobků uvedeno, že se jedná o český výrobek, neznamená, že jsou všechny složky původem z České republiky. V tomto ohledu se můžeme spolehnout pouze na značku Regionální potravina. Pokud si nejsme u něčeho jistí, můžeme napsat výrobci mail. Už jsem to několikrát udělal, odpověď se dostaví většinou do několika dnů.

Vyhledávání původu výrobků usnadní Databáze potravin.

Objevil jsem české mražené borůvky a směs lesního ovoce (dá se sehnat i v některých supermarketech), tak začínám přemýšlet, jak to využiju.

Od začátku výzvy mě honí mlsná na sladký. Trochu mi chybí čokoláda a sušenky. Pečení koláčů a buchet komplikuje to, že se musím obejít bez kakaa, skořice, vanilky, karobu a podobných věcí, co tomu vždycky dají tu správnou chuť. Máte nějakou radu? 🙂
Díky!
Erik
3 0
Erik Šimek
Jednoduchý způsob, jak můžete výrazně snížit svou ekostopu, je konzumace rostlinné stravy. Veganům je často vytýkáno, že některé jejich potraviny jsou dováženy z dalekých zemí. Ve své výzvě bych rád ukázal, že není problém stravovat se současně vegansky a lokálně, a to i v zimních měsících.„

Komentářů: 1

Top