Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Bez chemikálií a jedů > To né já, to moje žitná mouka!

To né já, to moje žitná mouka!

Jestli jsem u něčeho byla fakt skeptická a měla už v e-shopu v košíku nachystanou variantu, kterou tenhle pokus nahradím, bylo to právě u mytí vlasů.

Je spoustu přípravků, který bych si mohla koupit a byly by v souladu s mojí výzvou, ale mě zaujal trochu jinej postup, jak na to.

Hodně dobrých recenzí jsem se dočetla na mytí vlasů vajíčkem, ale to se tak trochu neslučuje s mým přesvědčením o používání živočišných produktů.. a tak jsem sáhla rovnou po té, v mých očích nejšílěnější, variantě.

Žitná mouko, pojď mi!

Postup opět no problem, aneb:

dvě lžíce mouky rozmíchat s vodou na kašičku, přidat tři kapky EKO levandule. Jelikož já mam zrovna hooodně hustý vlasy a nikdy mi obecně předepsaný množství ničeho nestačilo, tak já dávám rovou 4 lžíce. Každej si to prostě umícháme sobě na míru, kdyžtak máte všichni určitě doma šampón, kterým to v nouzi zachráníte, že 🙂

Postupuju jako s klasickým šampónem, matlám na vlasy, vmasíruju postupně od kořínků až po konečky.

Všude je bordel, vyplatí se mít závěs 😀

Je to….zajímavý, ale celkem příjemný, nepění to samozřejmě.. to je zas jen o zvyku. Vymejvám trochu dýl, než šampón a já na závěr ještě přeliju umytý vlasy octovym roztokem – asi půl lžíce octa na půl litru vody.

Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat, protože už po osušení ručníkem je cítit, jak jsou vlasy jemný a hebký, jako kdybych použila kondicionér! Jdou krásně rozčesat, což mě se tak snadno neděje, o to víc mě to překvapuje..

Jako coožeeeeeeee? Vlasy vyadaj fakt skvěle, jsou nemastný neslaný, lesklý hebký, prostě úplná topovka!

Nestačim koukat, jak to VÁŽNĚ FUNGUJE! Večer tim zkusim umejt ještě Kubu, jestli mi z tý vany nezdrhne 😀

Fotku přikládám, ale to musíte každej zkusit, na mých vlasech to nepoznáte tolik, jako na svých:)

 

Takže buďte boží a mejte si vlasy moukou, ušetříte … 🙂 Já už u toho asi zůstanu <3

 

Slunce v duši, s moukou v uších!

 

Betty + Jakub + Anakin

6 0
Betty
„K letošní výzvě mě přivedla jednoduchá otázka: „Napila bych se šampónu na vlasy, který používám? Ne? Ale pokožka ho vstřebává skoro podobně, jako já jídlo…“ A to je jen otázka první…. Díky tomu mě tenhle měsíc čeká další dobrej vodvaz, teda vlastně nás! :) Na domácnost bez toxických prostředků se chystáme teď mnohem aktivněji než dřív a máme k tomu vážně, ale vážně velký důvod. Podaří se nám změnit zaběhlé návyky a najít alternativu takovou, která by byla přijatelná ve všech ohledech? Pojďte to s námi zjistit! ;)“

Komentářů: 4

  1. Betty, zajtra to vyskusam aj ja a dam ti vediet :). Len by ma zaujimalo, ci caste pouzivanie takehoto „samponu“ neurobi dlhodobo problemy s kanalizaciou, resp. s potrubim v kupelni.

Top