Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Veganství > Na hrázi veganství

Na hrázi veganství

Nejen v Dejvicích si vegan může dopřát ten luxus a zajít si do veganské restaurace. Může si to dovolit i dělný lid z Libně. A to rovnou v ulici, kde žil dlouhá léta Bohumil Hrabal: v ulici Na Hrázi. Restaurace Góvinda Delicious (více na www.soucitne.cz) nás přivítala v tiché, otevřené náruči. Kdo by si chtěl dát po hrabalovsku pivo, může, nealko, ale my jsme tam šli s přítelkyní za jiným účelem. Poprvé ochutnat, jako veganští elévové, veganskou krmi v restauraci.

Ano i přítelkyně se po počátečním ostýchání (bez jogurtů a ryb ani ránu) osmělila a začala se mnou jíst vegansky. A hned se u ní projevil talent na přípravu veganských pokrmů. Nechala se totiž inspirovat afghánskými běženci, které učila a zařadila do našeho jídelníčku jejich špagety s bramborem. Proč jíst jen jednu přílohu? Proč jíst jen samotné těstoviny? Proč si nedat k těstovinám i brambory a k nim ještě třeba špaldu a cuketu ze včerejška? Jídlo je tak mnohem bohatší, sytější a chuťově zajímavější. Ale zpět ke Góvindě.

Restaurace je vyvedena v lehce indickém stylu. Stylová byla i obsluha s ukrajinským přízvukem. Přítelkyně si objednala celozrnnou placku se špenátem a salátem, já pak rýžové nudle se zelím a tofu. Pokrm byl připraven s láskou a v pohodě. Chutnal znamenitě. Ještě jsme se dojedli makovou kuličkou a odcházeli spokojeni. Ceny jsou naprosto srovnatelné s cenami klasických jídel v tradičních restauracích, takže ani tady nebyl zádrhel. Domů jsme si odnesli ještě indické koření a raw tyčinky.

Už teď se těšíme, co si dáme příště. A pivo, to určitě nebude.

16 0
Ruda
„Ještě před pár lety bylo veganství výzvou pro ekologické radikály a dnes? Pod tíhou argumentů tato výzva prokapala i mezi poklidný mainstream. Pakliže nechci být ekologickým pokrytcem a pískat si nahlas Kalamajku při každé zmínce o vlivu živočišné stravy na životní prostředí, musím jednat. Došlo i na Husákovy děti a poezii otlučených kytar, rozpadajících se paneláků a buřty nad ohněm ze starých necek…. V předešlých dvou letech bylo veganství při EKOvýzvě už někým zpracováváno, ale nejen dojmy a recepty živ je příspěvek. V mých příspěvcích se zajdeme podívat na pražskou vegavečeři, uspořádáme si doma vegapárty, zajdeme na trhy, do vegajídelny, něco dužnatého si „vydumpsterujeme“, podíváme se, co nabízí pro vegany internet nebo knihovny. Ale nebojte. O dojmy z abstinenčních křečí a recepty dobrot nepřijdete.“
Top