Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Šetrnější cestování > Možnosti šetrného cestování

Možnosti šetrného cestování

Možností je spousta. Jen si vybrat. Ať už tramvají, na kole anebo pěšky po městě, co takové stopování po zemích Světa?

Nejsem zatím zrovna zkušený stopař, ale setkávám se s tím čím dál častěji, hlavně tuto cestu volí spousta mých přátel a známých. Vzpomínám si na střední školu, kdy jsme po vyučování stopovali z jednoho městečka do druhého, abychom ušetřili pár korun a nemuseli čekat na vlak.

Rozhodla jsem se tento rok své zkušenosti se stopováním prohloubit! Nejen v rámci EKOvýzvy, která mě k tomu velmi nakopla, ale také díky mým přátelům, se kterými plánujeme procestovat Itálii a Chorvatsko a samozřejmě chceme cestovat s co nejnižšími náklady. Zatím si to představuji tak, že pokud chcete takhle cestovat stopováním, odpadne Vám spoustu starostí. Nejen co se týče peněz, času, ale především určitě ušetříte naše prostředí. Poněvadž pokud se rozhodnete nechat auto v garáži a vydáte se alternativnější cestou, čeká Vás spoustu dobrodružství spojené s menší ekologickou stopou. (Svoji ekologickou stopu si můžete zjistit zde: http://www.hraozemi.cz/ v levém sloupci Kalkulace ekologické stopy.)

Takže vzhůru dobrodružství a šetrnému cestování!

 

1 0
Karolína
„Jsem studentka Mendelovy univerzity v Brně a vzhledem ke svým zájmům převážně týkající se přírody jsem si pro letošní výzvu vybrala šetrné cestování! Jsem přesvědčená, že výzva je zvládnutelná a budu se těšit na sdílení svých zážitků s Vámi! V Greenpeace se pohybuji už několik let a Ekovýzva patří mezi velmi živou, ekologickou a zajímavou cestu ke změně.“
Top