Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Lokální potraviny > Kdo maže, ten jede. Dneska bez marmelády!

Kdo maže, ten jede. Dneska bez marmelády!

Od začátku výzvy jsem trochu válčil s kořením. Jsou to právě bylinky, co hodně usnadní vaření a co dává jídlu úplně jiný rozměr. Co určitě seženete, je koriandr, kmín a hořčičné semínko, což jsou tři složky, ze kterých se mixuje mahá koření.

Proč zmiňuju mahá koření? Kvůli pomazánkám. Společně s olejem a moukou ze žlutého hrachu, kterou seženete ve zdravých výživách, vytvoříte 100% rostlinnou verzi majonézy a základ do zeleninových pomazánek. České mahá koření také koupíte v obchodech se zdravou výživou, ale můžete si ho namíchat i doma.

Jak udělat 100% lokální pomazánku?

Nejprve si vytvoříme majonézu.
50 g mouky ze žlutého hrachu, 400 ml vody, 50 g řepkového/slunečnicového oleje, 1 lžička mahá koření, sůl, 35 g cibule, 35 g nakládané okurky, 1 lžíce hořčice (pokud seženete českou nebo máte domácí, případně kapku octa)

Mahá koření krátce osmahneme na oleji, přidáme hrachovou mouku a mícháme dohladka. Zalijeme horkou vodou a za stálého míchání přivedeme k varu. Ochutíme solí, ztlumíme plamen a povaříme ještě 20 minut pod pokličkou. Občas promícháme, aby se mouka nepřipalovala. Necháme vychladnout a vyšleháme na hladký krém. Přidáme nadrobno nakrájenou cibuli a nastrouhanou kyselou okurku a promícháme.

Hrachová majonéza je tímto hotová. Přidáme nastrouhanou nebo nakrájenou zeleninu, promícháme a máme hotovou pomazánku. V zimních měsících můžeme použít například mrkev (na obrázku), řepu, celer nebo česnek. Na jaře už můžeme přidávat bylinky, medvědí česnek a tak podobně. Zelenina, kterou přidáváme do pomazánky, může být jak syrová, tak dušená.

Tip navíc: Místo klasického trojobalu můžete z hrachové mouky, vody a soli připravit těstíčko, ve kterém obalíte třeba celer (krátce povařený) nebo žampiony či hlívu ústřičnou. Osmažíte na oleji a podáváte např. s bramborem a rostlinnou majonézou. 😉

6 0
Erik Šimek
Jednoduchý způsob, jak můžete výrazně snížit svou ekostopu, je konzumace rostlinné stravy. Veganům je často vytýkáno, že některé jejich potraviny jsou dováženy z dalekých zemí. Ve své výzvě bych rád ukázal, že není problém stravovat se současně vegansky a lokálně, a to i v zimních měsících.„
Top