Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Bez chemikálií a jedů > Každodenní superhrdina…

Každodenní superhrdina…

Zachraňovat velryby z pláží…připoutat se ke stromu…sbírat odpady v Malajsii…bouřlivé demonstrace… Tak si spousta lidí představuje záchranu životního prostředí. A na takové věci v běžném, hektickém životě uprostřed Prahy prostě nemám čas.

Ale i tak můžu ovlivnit naše prostředí a zdraví – můžu ovlivnit, kolik odpadů pošlu na skládku, kolik ropy či uhlí denně spálím, jaké chemikálie naleju do odpadních vod, případně napatlám na tělo či sním.

Nikdo nemá rád změnu, je to jeden z významných stresových faktorů. Ale když vás taková změna baví a máte z toho dobrý pocit, to pak stojí za to. Nemusíte být hned supereko zerowaste vegan. Já také nejsem. Sice si řeknete – ale jedna plastová láhev navíc naše prostředí nezachrání. To je pravda. Ale když se takhle rozhodne milion lidí každý den…

I malý krok správným směrem se počítá!

5 0
Nela
Snažím se žít "eko". Většina lidí na to reaguje: Fajn, to z ní dobře, dělat si doma pastu, ale na tohle nemam prostě čas. Já taky ne. Žiju naprosto stejný hektický život jako vy. A právě zjišťuju, že změna životního stylu mi přináší více času, ušetřené penízky a dobrý pocit. Během výzvy chci zjistit, co kvůli mě končí na skládce, co vypouštím do odpadu, zkusím domácí kosmetiku a čistící prostředky a velkým finále bude pořízení vermikompostéru.

Komentářů: 1

  1. I když každý z nás změní jen jednu věc (někdo přestane kupovat PETky, někdo začne jezdit na trhy, někdo začne jezdit na kole místo autem) ve výsledku to udělá obrovský rozdíl, protože nás sou miliardy na této planetě. A hlavně většina nezůstane jen u té jedné věci a začne pomalu ale jistě měnit další. Někomu to jde rychle, někomu to trvá celý život. Hlavní je, že to jde a má to smysl.

Top