Nacházíte se zde

Jízda autem

V mém prvním příspěvku se chci věnovat jednomu z nejrozšířenějšímu způsobu dopravy a to je auto.

Cestujete autem rádi? Já tedy vůbec ne. Auto nemám a jsem přesvědčená, že ani mít nikdy v tomto životě nebudu :). Vím, že je to pro většinu lidí mnohem pohodlnější a zdá se být i rychlejší, o čem tedy silně pochybuji. Například cestování autem po městě, ať už Brno nebo Praha, je pro mě vždycky nejvíc stresové a zároveň hodně zbytečné. Stává se mi to naštěstí výjimečně.

Když procházím Brnem a sleduji to množství aut a jezdce za volantem, velmi jich lituji, poněvadž to musí být náročné každé ráno cestou do práce a každé odpoledne z práce trčet v zácpě anebo čekat na zelenou. Zvláštní je, že jakmile sledujete pár aut za sebou, pravidelně v jednom autě sedí jeden člověk, to mě vždycky dostane.

Po městě je tolik možností cestovat. Tramvaj je podle mého názoru jedna z nejpohodlnějších a už ji využívám asi šestým rokem a pořád mě to velmi baví. Můžete se dostat téměř kamkoliv za pár minut a nemusíte se o nic starat. Ve městě je taky celkem oblíbené kolo, ale to mě by se nechtělo mezi auty neustále proplétat. Nejraději chodím pěšky, mám čas porozhlédnout se po okolí a ještě se přitom alespoň trochu protáhnu :))

4 1
Karolína
„Jsem studentka Mendelovy univerzity v Brně a vzhledem ke svým zájmům převážně týkající se přírody jsem si pro letošní výzvu vybrala šetrné cestování! Jsem přesvědčená, že výzva je zvládnutelná a budu se těšit na sdílení svých zážitků s Vámi! V Greenpeace se pohybuji už několik let a Ekovýzva patří mezi velmi živou, ekologickou a zajímavou cestu ke změně.“

Komentářů: 1

  1. To se ti to pise, kdyz bydlis ve meste. Nemit auto na vesnici, tak bych nedostala ani do prace. Autobusy v cas nejezdi a nekdy neprijedou vubec a o vikendu nejezdi. Někde to bez auta bohuzel nejde :/

Top