Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Bez palmového oleje a inspirace okolí > It’s over aneb teprve začínáme

It’s over aneb teprve začínáme

AH0!,

na rozloučenou se podělím o úsměvnou příhodu o arašídech a palmovém oleji.

Uplynulý týden jsem strávil na školním výletě v Berlíně, kde jsme si se spolu výletníky povídali třeba o McDonaldovi jako o koloniálním činiteli (ničiteli) dneška.

Pro spolužačky a spolužáky bylo ale spíše inspirující, jak jsem přibližně ve čtyři hodiny ráno, během zastávky na cestě zpět do Česka, z autobusu do obchodu chodil tam a zpátky bez zjevného důvodu. Tím důvodem, pro první návrat, byl nedostatek směnných prostředků a podruhé to bylo zjištění, následované mrštěním s plastovým obalovým pytlíkem, budoucím odpadem, a jeho obsahem v podobě arašídů na sedadlo, že totiž obsahuje palmový olej. Šel jsem to vrátit, samozřejmě.

Se spolužáky, kteří se vyslovili, že mají zájem podílet se na realizaci projektu Menu pro změnu, se sejdeme a naplánujeme další postup.

2 0
Kryštof Talanda
U příležitosti letošní EKOvýzvy se pokusím ve třídě utvářet prostředí, které bude jednotlivým spolužákům skýtat podporu ve volbě potravin bez palmového oleje. Budu se snažit šířit informace o problematice spojené s pěstováním palmy olejné na rozsáhlých plochách, které vznikají kácením původních deštných pralesů. Použiji k tomu například prostor v hodinách základů ekologie, prostor školních nástěnek nebo virtuální rozhraní FB profilu naší třídy
Top