Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Bez chemikálií a jedů > Hliník? Ten se odstěhoval do Humpolce

Hliník? Ten se odstěhoval do Humpolce

Dlouho už se připravuju na výrobu vlastní kosmetiky.

Po tom, co jsem konečně dokázala koupit kukuřičný škrob jsem se už neměla na co vymlouvat. Ingredience mám, současná kosmetika dochází, není kudy kam.

Našla jsem si teda jeden z receptů k výrobě domácího deodorantu. Samozřejmě ultrajednoduchej, jako všechny recepty, co hledám a realizuju já.

Tak mě napadlo, že byste to třeba taky chtěli vyzkoušet, když už většina těch konvenčních deodorantů a antiperspirantů obsahují složky, které mohou způsobit alergické reakce a zkoumá se i jejich vliv na vznik rakoviny a Alzheimerovy nemoci. Jednou z nejobávanějších složek, jak už téměř všichni ví, jsou HLINÍKové soli.

Já napoprvé vyzkoušela recept z těchto ingrediencí:

  • kokosový olej / 3 lžíce
  • bambucké máslo / 3 lžíce
  • kukuřičný škrob / 2 lžíce
  • jedlá soda / 1 a 1/2 lžíce
  • pár hoblin včelího vosku – nemusí být
  • EO – esenciální olej – levandule + tea tree /pár kapek

A názorně, jak to v mojí laboratoři tentokrát vypadalo :

V parní lázni rozpustim kokosák s bambuckým máslem a případně voskem – ten slibuje, že např. v létě bude deodorant tužší.

Po rozpuštění vyndat z lázně, přimíchat sodu a škrob a pořádně promíchat.

Pak už jen stačí nakapat EO (pozor, nepřehánět!), já kápla trochu víc levandule a jelo to tu jak u babičky ve skříni.

Proto jsem přidala skořici, abych tu vůni trochu přebila a proto je výsledek tmavší a s tečkama! 😀

Teď už jen stačí mít připravenou skleničku, do který směs přelijete, opět pořádně promíchat a dát do lednice.

Ták a po tom všem přijde ta největší otrava – po dobu 2-3 hodin je potřeba to každou půlhodinu promíchat…já si nastavila budíky a docela to uteklo 🙂

Až uběhnou tři hoďky, dám na skleničku víčko a šup s ní do koupelny! Hotovooooo!

Moje postřehy jsou:

je potřeba si zvyknout na trochu mazlavější konzistenci, což by se příště dalo možná vyrovnat trochu jinym poměrem ingrediencí. Ono je to hlavně taky jiný při tý aplikaci, ze skleničky musíte mazat rukou a pak umejt ruku.

Na to existuje jednoduchej trik, kterej asi napadne každýho – já to nakonec přelila do plastový nádobky od starýho deo s takovym tim otočnym spodkem. Takže teď už je to na jedničku!

Výsledná vůne voní mě i Kubovi, na tu konzistenci jsem si v pohodě zvykla a dala jsem vozkoušet i mámě, ta to taky chválí a příště se k výrobě přidá 😉

 

Takže za nás luxus, Kuba to zkouší do práce a všechny předchozí chemky už letěly na smeťák 🙂

 

Slunce v duši, hliník v koši!

 

Betty + Jakb + Anakin 🙂

 

 

 

 

 

 

7 0
Betty
„K letošní výzvě mě přivedla jednoduchá otázka: „Napila bych se šampónu na vlasy, který používám? Ne? Ale pokožka ho vstřebává skoro podobně, jako já jídlo…“ A to je jen otázka první…. Díky tomu mě tenhle měsíc čeká další dobrej vodvaz, teda vlastně nás! :) Na domácnost bez toxických prostředků se chystáme teď mnohem aktivněji než dřív a máme k tomu vážně, ale vážně velký důvod. Podaří se nám změnit zaběhlé návyky a najít alternativu takovou, která by byla přijatelná ve všech ohledech? Pojďte to s námi zjistit! ;)“

Komentářů: 1

  1. Ahoj, tak jsem to vyzkoušela. Trochu jsem improvizovala, neměli jsme ani kukuřičný škrob ani bambucké máslo, dala jsem tam tapiokový škrob a víc kokosového oleje a malinko kakaového másla =D. Dala jsem tam i tu skořici, líbilo se mi to a taky mi přišlo, že to hezky doplní tu kokosovo čokoládovou vůni. EO jsem tedy nepoužila, to už by bylo moc. Něco tam ale dře, tak by mě zajímalo, jestli je to ten škrob, nebo třeba ta skořice.

Top