Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Inspirace okolí a aktivismus > S focením to neklapne, a tak co mohu pro Rozleť se dělat?

S focením to neklapne, a tak co mohu pro Rozleť se dělat?

Jak se jen mohu více zapojit do Rozleť se? Spoléhala jsem se na to, že focení bude můj hlavní přínos, ale není to služba, kterou by pravidelně členové využívali a já se uplatnila při focení svateb, rodinek atd.

Takže jinak. Co mohu nabízet jiného než fotky? Zkusím tedy pesto a práci na zahradě.

Sezóna medvědího česneku je v plném proudu, a tak jsem ve středu vyrazila na lov. Mám takový vytypovaný plácek kousek od Lesné. Bylo ho tu tolik! Nasbírala jsem plnou tašku a vyrazila zpět. Hned za pláckem bydlí starý pán, který na mou odpověď, že se chystám dělat pesto, ihned utíkal do domu pro svoje, abych mohla ochutnat.

Dostala jsem rady jak na to a vyrazila na byt pustit se do toho. S dobrým pocitem jsem konečně o půlnoci fotila skleničky plné pesta, abych mohla přidat inzerát do LETSu- máme na to speciální program, který směňování usnadňuje.

Práce na zahradě je pro mne skvělý relax a občas je mi líto, že ji v Brně nemám. O to víc jsem ráda, že mohu občas vypomoci Jiřince. Vyrazila jsem za ní v pátek i s „ukrajincem“, který ji udělal velkou radost. Tentokrát jsem na zahradě Jiřince pomáhala ještě s další členkou z LETSu. Počasí nám moc nepřálo, a tak jsme po třech hodinách a po malém občerstvení vyrazily k domovu. Nyní se půjdu naučit, jak vystavovat fakturu na brky, aby mi je Jiřinka za dnešek mohla připsat.

3 0
Majda
„Málokdo ví, že v Česku existují nějaké lokální ekonomické sítě, které obchodují prostřednictvím společné místní měny. V Brně funguje RozLEŤse, které má několik desítek členů a nedávno jsem se stala členkou i já. Mým cílem pro letošní výzvu bude rozšířit povědomí o těchto skupinách, především o RozLEŤse a aktivnější zapojení do chodu skupiny. Budu propagovat větší směňování věcí, služeb a třeba i motivovat některé z vás, aby se zapojili.“
Top