Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Inspirace okolí a aktivismus > EKOvýzva 2017 skončila?

EKOvýzva 2017 skončila?

Od Hodiny Země do Dnu Země to byly přesně čtyři týdny nabité EKOvýzvou. Osm vyzyvatelů a vyzyvatelek se letos v rámci třetího ročníku EKOvýzvy pustilo do výzev tradičních i netradičních.

Erik, který je několik let vegan, se stravoval pouze potravinami, které pocházeli ze 100% z České republiky. Betty odstranila chemikálie z domácnosti a vyzkoušela si spoustu návodů na domácí kosmetiku. Ruda přesedlal na veganství a pocítil příznivé účinky čistě rostlinné stravy už během měsíce na své fyzické kondici. Karolína vzala doslova svou ekologickou stopu a podívala se, jaká stopa po ní zůstává při cestování.

Netradiční výzvu si dala Majda, která se rozhodla vyzkoušet si alternativní ekonomiku na vlastní kůži a zkusila část svých potřeb pokrývat z brněnské lokální ekonomické sítě. Mirek si vyzkoušel, jaké to je, žít za dolar na den a tak výrazně omezil svou spotřebu.

Specificky se k EKOvýzvě postavili Kryštof a Šimon, kteří výzvu pojali jako hromadnou. Kryštof se snažil se spolužáky žít bez palmového oleje a Šimon redukoval odpad v domácnosti na minimum.

Jak se jim dařilo, jste mohli po čtyři týdny sledovat na tomto blogu  nebo na facebookovém profilu. V sobotu 22.4. na Den Země jsme debatovali v brněnské kavárně Anděl s vyzyvateli a vyzyvatelkami o strastech a radostech, které během této doby prožili a tím jsme zakončili EKOvýzvu 2017.

Pokud jste se zapojili do EKOvýzvy později, stále můžete přidávat příspěvky na blog a zapojovat se do diskuzí pod články.

Na závěr nezbývá, než se se všemi účastníky a účastnicemi rozloučit, poděkovat, že jste se do EKOvýzvy zapojili a požádat vás o vyplnění dotazníku, abychom se mohli do příštího roku poučit.Těšíme se na vás i na dalším ročníku.

Děkujeme, že se zajímáte o svět kolem nás.

Za tým EKOvýzvy:

Zdeňka Soukupová a Petr Levý

dobrovolníci Greenpeace

 

4 0
Petr
Tento rok se zapojuji do EKOvýzvy zevnitř jako technická podpora. Minulé roky jsem řekl NE supermarketům a užíval si lokálních potravin.
Top