Nacházíte se zde
Domů > 2017 > Minimum odpadu > byrokratický odpad

byrokratický odpad

Tento týden jsem ztratil peněženku s doklady shodou okolností vyrobenou z odpadu, tetrapakového obalu od rajčatového protlaku. Dnes jsem se vydal zařídit si nové kartičky umožňující život v dnešním vyspělém lidském společenství a zablokovat ty ztracené. Celkem jsem navštívil čtyři budovy a mluvil se čtyřmi dámami sedícími u počítačové obrazovky. Během tohoto náročného procesu se mi bohužel podařilo vyprodukovat nemálo potišťěných papírků (viz foto). Narazil jsem tak na další odvětví, ve kterém vzniká obstojné množství někdy zbytečného odpadu, kancelářská zaměstnání, administrativa, účetnictví, byrokracie, papírování. Firmám a institucím , které chtějí fungovat „zeleněji“ v Brně radí Ekologický institut Veronica. V rozhovoru s maminkou jsem narazili na téma papírových a látkových kapesníků, hádej kdo obhajoval které. Podle Ekolistu vyhrává souboj látkový stařík gentleman s 20x menší rozlohou ekologické stopy v globálních m²/rok.

Pro inspiraci foto stínidla lampy z vysušené slupky patizonu. Ať ti posvítí na co potřebuješ, třeba se bude hodit až budeš hledat nějaké tipy pro bezodpadový život v temných hlubinách internetu:)

 

2 0
Šimon Talanda
Jak zmenšit objem odpadu v domácnosti? Na to budu hledat odpověď během letošní EKOvýzvy. Když odpad vznikne, přemýšlíme, jak se ho co nejdřív zbavit, nechceme ho. Přitom jsme za něj zodpovědní my. Mně půjde o to nejdříve přemýšlet, jak vzniku odpadů při chodu naší převážně tříčlenné domácnosti předejít. Takže, jednorázové obaly a všichni další odpadci, dávám vám minimálně měsíční dovolenou!
Top