Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Domácnost bez chemie > Život je výzva

Život je výzva

Měla bych shrnout průběh výzvy, co bylo těžké, co lehké.. ale nenapadají mě ta správná slova. Asi jsem zkrátka málo robotická na dnešní dobu a doufám, že mi to vydrží 🙂 Spíš mě napadá, proč je na nás ze všech stran vyvíjen takový nátlak? V práci, ve škole, v MHD, na sociálních sítích.. Některé věci prostě nemůžeme uspěchat, ani si je vynutit. Je těžké to ustát a možná nám to půjde líp, když budeme jeden ke druhému tolerantnější.

10548822_419853034882808_1107165526050956092_oTuto výzvu jsem dělala, abych třeba někoho inspirovala a podělila se o svoje recepty a poznatky. Jak už někdo napsal, nejsem chemik, a o to těžší bylo si všechny informace najít a ověřit. Na všem se dá najít něco dobrého a něco špatného, jde o to, z jaké strany na to koukáte. Kdybych měla být pesimistická, kritická a na všem hledala sebemenší chybu, tak tuhle výzvu ani můj blog Make new day a spoustu dalších věcí vůbec nedělám, protože z takového pohledu jsme prostě paraziti, co vysávají zemi a tečka.

Moje naivní představa o přírodě i pro další generace, ale nemizí, protože mám víru. Víru, že když každý uděláme alespoň malou změnu začnou se dít velké věci.

 

S láskou

Julie
Make new day

http://www.facebook.com/makenewday

4 0
Julia
Kam teče voda z pračky? Možná si ji pak přefiltrovanou a ochlorovanou napustím znovu kohoutkem do sklenice, že? Nebo ta voňavá chemická bomba nateče do řeky? Kolik asi ročně vypustím chemikálií zpět do vody a přírody? Proč vzniká akné a alergie? - Tyto otázky mě přivedly k tomu začít dělat něco jinak!
Top