Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Měsíc veganem > Mé nové závislosti

Mé nové závislosti

Tak jsem přešla krizi. Naučila jsem se s veganským jídelníčkem lépe zacházet, zařadila víc přírodního cukru (ovoce) a ke dvěma pravidelným svačinám přidala pár lehčích. Zkrátka mám pocit, že pořád jen jím. Sil už zase přibývá a stejně tak i závislostí. Přišla jsem totiž na jednu věc, která mi nejdřív jako začínající vegance nedocházela. Nesmíte brát veganství jako dietu. Hlavní je si uvědomit, že maso a celkově živočišné výrobky nesmíte nahrazovat.  Jasně, jde to i tak, že si místo klasického kuřecího řízku obalíte a osmahnete tofu (samozřejmě v hrašce, ne ve vajíčku :)), ale dokud budete čekat chuť řízku, máte smůlu. Je to v celkové změně jídelníčku. Nejsou to náhražky, je to zkrátka jiná potravina. A jakmile to přijmete, máte vyhráno 🙂

Zamilovala jsem se zatím (jen) do několika věcí:

Závislost č. 1 – datle. Byly mi tu doporučeny na mé slabší chvilky a musím říct, že vážně nechápu, proč mi trvalo tak dlouho je objevit. Miluju je. Skutečně a nekonečně.
Závislost č. 2 – karbanátky z červené řepy (a červené čočky, rýže, lněných semínek, chia, polenty a různého koření). Byla to původně spíš nouzovka, když jsem nevěděla co honem k obědu, ale je to prostě BOMBA.
Závislost č. 3 – uzené tofu. A cokoliv s ním. Například když se nakrájí na kostičky (radši dvě cihličky, protože půlku sníte už při krájení), lehce osmahne, zalije rajčatovou omáčkou a dochutí majoránkou a paprikou, tak se tím dají polít špagety. Bezvaječné. Kukuřičné. No a když to celé nakonec posypete lahůdkovým droždím, tak je to naprostá mňamka. Mnohem lepší než neveganská verze s juniorem a eidamem (a jsme u toho nahrazování potravin .. jasně, někdy to i funguje.)
Závislost č. 4 – hranolky. Z čehokoliv, jen ne z brambor. Zmiňovala jsem tu dříve ty z máslové dýně. Funguje to i s hokkaidó, s celerem, s lilkem .. no, vlastně s čímkoliv, co jsem zatím zkusila. Dokonce i s česnekem. Ale to jsou pak spíš hranolečky.
Závislost č. 5 – lilek. Grilovaný, pečený, vařený v omáčce. Jakkoliv. S čímkoliv.
Závislost č. 6 – arašídové máslo. To se mě ale drží už z dob předvýzvových. Samozřejmě pokud možno bez palmáče, to máte pak po veganské stránce vyhráno. No a jestli přemýšlíte co s ním, tak smíchejte 3/4 hrnku mletých oříšků/mandlí s dvěma PL kakaa a 2 PL sladidla (dala jsem rýžovej sirup) a 1 PL roztátého kokosového oleje, nahňácejte to do formy a šoupněte ledničky..  Potom půl hrnku arašídového másla smíchejte se 2 PL sladidla, 1 PL kokosového oleje a špetkou soli,  nahňácejte to na tu ořechovou vrstvu a šup (nejlépe) do mrazáku. Pak už jen 4 PL kokosového oleje + 2 PL sladidla, rozmíchejte a přidejte 4 PL kakaa. Pak tím polijte tu arašídovou vrstvu, zamrazte a někam schovejte, jinak to sníte všechno najednou a bude vás bolet břicho :))) No a nebo si prostě jen vemte lžičku a snězte to arašídové máslo jen tak. To mi taky jde bez problému.
IMG_20160219_184157
Zároveň se ale musím přiznat.. Roky zvyků masožroutky Lily se ukázaly, když nám přítelova babička v dobré víře dala domů nějakou plátkovou šunku. Při uklízení do lednice tak zavoněla, že má abstinence vzala za své a než jsem si to stihla rozmyslet, bylo už pozdě a šunka byla dávno v mém břiše. Zvláštní na tom je, že nikdy předtím mi nedošlo, jak dlouho po pozření zůstává ten nepříjemný mastný povlak v puse. Obávám se, že ať už tohle mé plnění ekovýzvy dopadne jakkoliv, šunku zřejmě zpět do svého jídelníčku nezařadím. Alespoň mi to došlo. Bylo to mé první a jediné porušení (když nepočítám svůj životní zlozvyk – kousání vlastních rtů :D) a doufám proto, že mi bude díky čistému rejstříku odpuštěno.

Koukám, že dnes se mi příspěvek píše skoro sám a proto to už utnu. A půjdu spát. Na závěr vám postnu fotku sobotního oběda v restauraci Culinary Aroma v pražské Galerii Harfa, kde mají v denním menu vždy jedno veganské jídlo. Tohle je vynikající houbové rizoto s grilovanou kapustou.
20160305_140229
Dobrou noc (a dobré ráno, odpoledne a tak podobně – zvolte si sami, podle doby, v níž článek čtete). Zase příště, ekovýzvo!:)

9 1
Lily
Jsem docela obyčejná zrzka ze severních Čech. Díky celiakii jsem již několik let na bezlepkové stravě a dostala jsem se tak přehodnocení svého jídelníčku. S veganstvím flirtuji už nějakou dobu a díky výzvě mám možnost se do toho konečně opravdu nakopnout :)
Top