Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Bez palmového oleje > táta Tereza

táta Tereza

Včera jsem si šel ráno (velmi brzy ráno) vyčistit zuby a po minutě čištění jsem zjistil, že jsem si v rozespání vzal na úklid chrupu pastu Signal s palmovým olejem. Co s tím? Rudolfe, takto z tebe táta Tereza nebude! A tak jsem na sebe do zrcadla alespoň zlověstně vycenil zuby. Věřte mi, nebyl to hezký pohled. Až mi z toho v kávě zkyslo mlíko. Po tomto nelítostném trestu jsem šel do sebe.

Dnes ráno jsem vstal opět velmi brzy a místo opiček před zrcadlem jsem dělal něco vážného a užitečného.
Napsal jsem svému senátorovi Josefu Regecovi (NapisteJim.cz). Je to bývalý profesionální sportovec a je mi sympatický. Sice jsem ho nevolil, ale vím, kde bydlí. Což jsem mu v dopise neopomenul připomenout. Požádal jsem ho, ať se podívá na stránky stoppalmovemuoleji.cz a ať mi poskytne kontakt na někoho ze zemědělského výboru nebo z výboru pro životní prostředí.
Dál jsem vyfotil 3 produkty bez palmového oleje, na které jsem nejvíc pyšný, a poslal je na mail: produkty.KPPO(uzenáč)gmail.com k posouzení. Třeba už zítra budou viset ve fotogalerii Koalice proti palmovému oleji. Do příště napíšu nějaký dopis přímo výrobci používající palmový olej. Zatím ahoj.
15 0
Ruda
„Ještě před pár lety bylo veganství výzvou pro ekologické radikály a dnes? Pod tíhou argumentů tato výzva prokapala i mezi poklidný mainstream. Pakliže nechci být ekologickým pokrytcem a pískat si nahlas Kalamajku při každé zmínce o vlivu živočišné stravy na životní prostředí, musím jednat. Došlo i na Husákovy děti a poezii otlučených kytar, rozpadajících se paneláků a buřty nad ohněm ze starých necek…. V předešlých dvou letech bylo veganství při EKOvýzvě už někým zpracováváno, ale nejen dojmy a recepty živ je příspěvek. V mých příspěvcích se zajdeme podívat na pražskou vegavečeři, uspořádáme si doma vegapárty, zajdeme na trhy, do vegajídelny, něco dužnatého si „vydumpsterujeme“, podíváme se, co nabízí pro vegany internet nebo knihovny. Ale nebojte. O dojmy z abstinenčních křečí a recepty dobrot nepřijdete.“

Komentářů: 1

  1. … vím, kde bydlí. Což jsem mu v dopise neopomenul připomenout… Chudák, nebude spát. 🙂

Top