Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Večery bez elektřiny > Sníh a báseň

Sníh a báseň

V neděli večer jsem ležela v posteli a nudila se. Začala jsem si pohrávat s myšlenkou, že v pondělí večer po práci bych se mohla jít projít. Trocha čerstvého vzduchu ještě nikdy nikoho nezabila. Nebo o tom nevím. Konečně začalo být tepleji. Měla jsem v plánu vytáhnout i tátu, který se o EKOvýzvu také zajímá, a společně by nám třeba procházka pomohla pro mě najít novou inspiraci ke trávení večerů v místě, kde bydlím, mezi lesem a polem.

Samozřejmě se do mého super nápadu muselo něco nacpat a překazit to. Tentokrát to byl sníh. Sněhová vánice, abych byla přesná. A tak jsem večer strávila tím, že jsem vymýšlela básničku. Je velmi kvalitní. Před sebou mám stěhování, tak mé večery budou plné balení krabic. Z toho důvodu nebude čas na doplnění dalších veršů. Myslím, že to je pro nás všechny velmi dobrá zpráva…

EKOvýzva to je vážně síla,
večer jsem elektřinou žila,
teď už po ní tolik netoužím,
možná si jí dokonce prodloužím.

Bez televize dokáži být,
do knihy můžu zrak skrýt,
místo světla je tu svíčka,
konečně brzy zavírám víčka.

Každý by si to měl zkusit,
kreativitu v sobě nedusit,
strávit večer trochu jinak,
a nemusí být hned maniak.

Pokud musíš počítači podlehnout,
a k ostatním článkům zalehnout,
inspiruj se k výzvě vlastní,
protože pak budeme vážně šťastní.

snow

Omlouvám se.

 

6 0
Annie
Je mi 26, pracuji jako PR manažer a baví mě mnoho věcí. Nejvíc věnuji čas čtení, psychologickým filmům, dobrovolnické práci, zpívání karaoke ve svém pokoji, přátelům a rodině. Mám pocit, že poslední roky se lidstvo až moc upíná na elektřinu. Chci to alespoň pro sebe změnit a svou EKOvýzvu věnovat večerům bez elektřiny.

Komentářů: 1

Top