Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Šíření osvěty > S kamerou a energií

S kamerou a energií

Crrr! Je pět hodin a já po dvou hodinách spánku vyrážím do Prahy na školení. Celý den je dost náročný. Neustále mi zvoní telefon a chodí chaotické zprávy. Ale tak to je, když máte projekt, který nabral enormní rozměr. A za to jsem opravdu šťastná. O EKOvýzvě jsem vyprávěla i na školení. Jedna účastnice mě začala doplňovat a vyprávět, co se jí v loňské EKOvýzvě líbilo. Neměla jsem slov 🙂

Večer nasednu do vlaku a vytáhnu kameru, kterou jsem si vypůjčila. Je to tady. EKOvýzva začala. Pro víc než 300 lidí je to den, kdy začnou měnit sami sebe a své okolí.

Když držím kameru, přepadá mě nervozita. Použila jsem ji asi dvakrát v životě a teď má být má nejlepší kamarádka. Koukám na recenze a hledám program na stříhání videí pro totální amatéry. To bude sranda. Před zahájením výzvy jsem měla moc práce na to, abych se zastavila a důkladně všechno promyslela. Takže teď na to mám víkend. Příští týden chci vyrazit s kamerou za vyzyvatelkou Katkou na její „nakupování“.

 

Ale protože v EKOvýzvě má každý začít sám u sebe, hledám něco, co mi dodá energii!

Energetické nápoje jsou opravdu nezdravé a poznala jsem to na vlastní kůži. Gvarana a zelený čaj jsou z daleka. Tak čím to všechno nahradit?

6 0
Zdenička
Někteří z vás mě znají z předešlých roků. Vyzkoušela jsem si jíst jen lokální potraviny a šířit ekologickou osvětu. V letošním ročníku se věnuji především logistice celého projektu . Přeji všem mnoho úspěchů ve své výzvě.

Komentářů: 6

 1. Ahoj Zdeničko!

  Moc se mi zamlouvá Tvá výzva a budu držet palce, aby jsi lidi, které změníš v pohledu na svět, počítala v desítkách! Z mé zkušenosti vím, že s některými lidmi je v tomhle ohledu těžké pořízení. Za můj úspěch však považuji změnu myšlení mých dvou kamarádek. Jednu jsem přemluvila třídit odpad (to bylo velmi zdlouhavé přemlouvání zakončené zakoupením tašek na tříděný odpad – což ji podle mě zlomilo 😀 ) a druhou jsem přemluvila skoncovat s palmovým olejem, či si ho alespoň hlídat na etiketách (u ní stačila pouhá čtvrt hodina povídání a v půlce přestala jíst miňonku s PO). Nejtěžší tedy podle mě je najít tu správnou cestu k lidem. Budu tedy držet palce, abys ji našla!

  Pokud jde o střihačské programy, Windows Movie Maker mě nikdy nezradil! 😀
  A poslední věc – dodání energie. V tom bych ráda pomohla, ale energetické nápoje jsem dokázala zatím pouze čajem matté, který, jak tomu již název napovídá, je také z daleka. Mnohdy mi však pomůže jen nějaký ten čas na vzduchu a pořádná dávka vitamínu C v podobě ovoce.

  K.O.

 2. Díky za rady. Pokud se jich sejte víc udělám ze sebe pokusného králíčka. Zkusím co na mě nejvíc funguje.

  Jinak k mé výzvě mám pocit, že mám vliv na svoje okolí aniž bych něco říkala. Moji kamarádi v mé přítomnosti nevyhodí na zem ani nedopalek, protože ví že je to špatný. A v mé přítomnosti si to uvědomí. Ale chtěla bych, aby organizace ve které pracuji byla více ekologická a na to moje přítomnost nestačí 🙂

 3. Na energii doporučuju zelené čaje (vietnamské, čínské), shizandru, matté a hodně čerstvé zeleniny/ovoce:-)

  1. Já bych chtěla, aby to bylo co nejvíc lokální 🙂 ale nakonec asi zkusím všechno a vytipovat co bude nejlepší s nejmenší ekostopou. Ale čím víc možností dostanu, tím spíš najdu něco vhodného. Takže dík 😀

Top