Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Večery bez elektřiny > První večery

První večery

Kalendář ukazuje datum 19. 2. 2016, za okny se stmívá a já vypínám všechny přebytečně zapojené věci do elektřiny v mé kanceláři. Je tady opět začátek EKOvýzvy!

Večery bez elektřiny budou pro mojí maličkost tou hlavní náplní pro nadcházející měsíc. Neurčila jsem si přesnou hodinu toho, kdy „večer“ začne, protože někdy musím pracovat déle na počítači z domova, ale nikdy by to nemělo překročit 20. hodinu.

Páteční večer bez elektřiny byl nejjednodušší. Aneb přijela jsem z práce, navečeřela se, dala si sprchu a kolem 20. hodiny pomalu usínala za zvuku audioknihy z mobilu. Další den jsem si naordinovala čtení knížky, která smutně ležela u mé postele asi rok. Jako světlo mi posloužila svíčka. Vydržela jsem číst okolo dvou hodin a zjistila, že budu muset najít svíček víc. Stárnutí je strašná věc — začínáte špatně vidět a kolem 22. hodiny se vám už chce spát.

IMG_8413

V neděli jsem se rozhodla začít pravidelně cvičit jógu a doufala, že v pondělí ráno vůbec vstanu z postele. Vstala jsem a pondělní i úterní večer proběhl ve stejném duchu. Kniha, relax, cvičení a spánek – ideální kombinace.

Večer 1-5 ✓

Myslím, že mi to zatím jde dobře. Jsem zvědavá, co mě ještě potká a jak to nakonec všechno dopadne. A co vy?

8 0
Annie
Je mi 26, pracuji jako PR manažer a baví mě mnoho věcí. Nejvíc věnuji čas čtení, psychologickým filmům, dobrovolnické práci, zpívání karaoke ve svém pokoji, přátelům a rodině. Mám pocit, že poslední roky se lidstvo až moc upíná na elektřinu. Chci to alespoň pro sebe změnit a svou EKOvýzvu věnovat večerům bez elektřiny.
Top