Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Měsíc veganem > První dny vegankou

První dny vegankou

Krásný den všem.

S veganstvím koketuji již delší dobu, ale stále se mi nedaří se úplně zbavit spotřeby živočišných produktů. Proto jsem přijala s radostí EKOvýzvu „Měsíc vegankou“, která mne donutí více hledat alternativy. Všude jsem rozhlásila, do čeho jdu, abych nemohla podvádět.

Žít sama, bylo by vše jednodušší, situaci komplikují děti odrostlé na běžné stravě (spapej aspoň to masíčko), partner masožravec a neveganské mňamky v lednici.

Donedávna jsem byla běžný maso a mléko žravý konzument. Teprve před zhruba 2 lety jsem začala vstřebávat informace o škodlivosti živočišných produktů a také o otřesných podmínkách zvířat ve velkochovech.

Kravské mléko je pro telata
Kravské mléko je pro telata

Postupně jsem vyřadila z jídelníčku celé rodiny mléčné výrobky. Víte, že jsme jediný živočišný druh, který konzumuje mateřské mléko v dospělosti? Navíc mateřské mléko jiného druhu? Že nejsme schopni zpracovat živočišný vápník od určitého věku, místo toho mléko odvápňuje? Ne náhodou měly děti kazové mléčné zuby, přestože nejedly příliš sladkosti a pily pouze neslazenou vodu nebo čaj. Myslela jsem si, jak dělám dobře, že sní každý den k snídani 1-2 jogurty. Naštěstí máme pokrokového zubaře, který mne včas vyvedl z omylu.

Mléčné výrobky konzumované samostatně (mléko, sýry, jogurty) nebyl problém vyřadit a při pečení jde mléko báječně nahradit buď samotnou vodou nebo třeba ovesným mlékem.

EKOvýzva Měsíc vegankou
Snad byste ho nejedli?

Vejce také sama vůbec nekupuji a nepoužívám. Při pečení lze vejce nahradit několika způsoby, takže už dlouho peču vegansky a nikdo nic nepozná. Při obalování můžete nahradit vajíčka směsí kukuřičného škrobu a vody. Strouhanka pak drží mnohem lépe a je dokonce křupavější než s vajíčkem. Dnešní obalovaný celer neměl chybu.

Horší je to s masem. Sama maso připravuji velmi málo, nepotřebuji ho, ale zde se setkávám zvlášť u dětí s velkým protestem a bezmasá jídla většinou bojkotují. Proto jim ho občas podstrčím. Během výzvy ale nebudu ani pro ostatní připravovat žádné neveganské jídlo, tak očekávám souboj kdo z koho :-D. Ve zdravé výživě jsem objevila ROBI rostlinnou nesójovou náhražku masa. Tak jsem na to zvědavá, zda to bude poživatelné, zatím jsem neměla tu odvahu ho vyzkoušet.

Nejsou roztomilí?
Nejsou roztomilí?

Největší problém pro mne představují zdánlivě neškodné pokrmy, které ale skrývají většinou mléčné výrobky. Díky tomu jsem v prvních dnech výzvu porušila. Uvědomila jsem si to bohužel až pozdě, že buchta od maminky NENÍ veganská. Že nanuk, který mi dal syn ochutnat obsahuje smetanu. Že moje oblíbená horká čokoláda obvykle také obsahuje mléko nebo smetanu.  Nebyla jsem zvyklá takto přemýšlet. Doteď jsem si neuvědomila, jak je naše společnost prosáklá živočišnými produkty a kam všude je cpeme. Přitom jsou rostlinné, dokonce levnější alternativy.

Nejjednodušší být vegankou je pro mne v dny, kdy jsem v  práci.  Jsem obvykle na živé stravě, nakoupím si ovoce, oříšky, případně nějakou raw tyčinku a jsem plná energie, bez hladu až do večera. Docela se ale obávám situace, až pojedeme na víkend a půjdeme do restaurace, zda tam bude pro mne něco k jídlu kromě zeleninového salátu a nebudu slintat nad plnými talíři ostatních. Přeci jen vegetarián má výběr ještě celkem široký, díky možnosti dát si sýr.

Jsem zvědavá, co přinesou další dny. Výzvou je pro mne naučit se připravovat zejména veganské obědy tak, aby všem chutnaly a nikomu nechybělo maso.

 

2 0
Top