Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Večery bez elektřiny > Proti nemoci polévkou

Proti nemoci polévkou

Jsem trochu nemocná. protože se mi to teď vůbec nehodí, tak se proti tomu snažím bojovat nejen čajem, ale také polévkou. Zjistila jsem, že plynový sporák je úspornější, než elektrický, a proto je polévka vařena na něm. Vůbec to tedy neporušuje večerní zákaz elektřiny a můžeme si ji uvařit kdykoliv. Pokud jste nemocní jako já, tak vám určitě také uleví. Jestli ne, tak reklamace bohužel nepřijímám. Pardon.

Dobrou chuť!

soup

300 g dýně Hokkaido
200 g mrkve
1 brambora
1 cibule
1 lžíce oleje
350 ml zeleninového vývaru
sůl
pepř
muškátový oříšek
zázvor

Do hrnce dáme olej a na jemno nakrájenou cibuli. Osmažíme dozlatova a zalijeme zeleninovým vývarem. Přidáme nakrájenou dužinu dýně, nastrouhanou mrkev a bramboru. Dochutíme podle svých potřeb. Vaříme cca 25 minut. Poté rozmixujeme nebo jako já rozmačkáme šťouchadlem na brambory. 

2 0
Annie
Je mi 26, pracuji jako PR manažer a baví mě mnoho věcí. Nejvíc věnuji čas čtení, psychologickým filmům, dobrovolnické práci, zpívání karaoke ve svém pokoji, přátelům a rodině. Mám pocit, že poslední roky se lidstvo až moc upíná na elektřinu. Chci to alespoň pro sebe změnit a svou EKOvýzvu věnovat večerům bez elektřiny.
Top