Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Měsíc vegetariánem > Proč vegetariánství?

Proč vegetariánství?

 Zdravím všechny!

Mé jméno je Kamila a v rámci EKOvýzvy jsem se rozhodla být (minimálně) měsíc vegetariánkou.
Již dlouho jsem o vegetariánství uvažovala. Nelíbí se mi, jak je se zvířaty v masném průmyslu zacházeno a jaký dopad to má na životní prostředí. Od příchodu na vysokou jsem se proto přes týden naučila i tímto způsobem stravovat, jakmile jsem však přijela domů, masitým výrobkům jsem se nevyhnula. A proto, když se vyhlásila EKOvýzva, má slova byla jasná:

VÝZVA PŘIJATA!

Během výzvy bych chtěla dokázat, že jídelníček vegetariána není tak černobílý, jak si většina „masožroutů“ myslí. Osobnostně se mi příčí otázky typu: „A co jíš, když jsi vegetarián?“ Těším se, až obohatím svůj receptář a dokážu, že se bez masa dá žít ještě líp! Tedy, snad to dokážu. 🙂
Jsem osoba, která v tom vždy viděla určité zalíbení, nikdy se však nesnažila to vydržet déle jak těch pět dní. Po příjezdu domů na mě totiž čekala v ledničce šunka a následně nedělní oběd se skládal většinou z hovězího, kuřecího masa, či nějakých ryb. Mým největším oříškem tedy bude udržet si vegetariánství I PŘES VÍKEND.
Zároveň se ještě pokusím OMEZIT MLÉČNÉ VÝROBKY. Mléčný průmysl je další věc, která se mi příčí. Být veganem jsem se však ještě neodvážila. Raději jdu po malých krůčcích, abych měla větší pravděpodobnost úspěchu!

K.O.

 

 

2 0
Kamča
Ahoj! Jsem Kamila, je mi 19 let a momentálně studuji na MU. Je spousta věcí, co mě zajímá, a mezi ony věci patří i ochrana naší Matky přírody. Její krása a budoucnost našich následovníků za to stojí! EKOvýzva mě ihned zaujala a vzápětí jsem začala uvažovat, co bych brala opravdu jako VÝZVU. Bloudila jsem stále kolem potravin, jelikož to je věc, o kterou se zajímám už dost dlouho. Nebo dlouho... od doby, co jsem si řekla, že už je na čase udělat něco s mými kuchařskými (ne)dovednostmi. Nakonec jsem si vybrala VEGETARIÁNSTVÍ.

Komentářů: 2

  1. Ahoj Kamčo, držím palce! Věřím, že měsíc bez masa hravě zvládneš a vyjdeš z něj s jídelníčkem mnohem pestřejším, barevnějším a zdravějším než před výzvou 🙂

Top