Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Snížení ekostopy > Příběhy, které se píší..

Příběhy, které se píší..

Příběhy, které se píší

Tak jsme se tu sešli se sebou něco udělat, tento měsíc prakticky a zveřejnit. Omlouvám se, že mám v popisu toho co dělám opravdu dnes malé zdržení a pojala jsem to tak nějak při jiném duchu, než by bylo možná očekáváno. VIZ mé webové stránky.. Ke všemu se ale dostaneme.

Tak abych připodobnila, čím se zabývám dnes, co na sobě zkouším a k jakému závěru se nakonec dostanu, chci Vám sem dát jeden malý příběh, který mne na této cestě zaujal. Týká se především mého zamyšlení nad tím, proč to vlastně všichni děláme? Proč jsme přijali EKOvýzvu? Abychom něco změnili? Abychom se na sebe podívali, jak nám to jde? A co měním já? Měním sebe? Když se rozhoduji být za každých okolností šťastným člověkem?

Šťastný v tom kde jsem, co nyní mám, jaké jsou mé možnosti a proč netoužím po něčem nadměrném: jako je běžné a časté nakupování, vytváření nových a nových potřeb, které vedou k plýtvání? Proč jsem se vymanila běžnému městskému životu, shonu v zaměstnání, častými zábavami a podobně?

Byly vyměněny za čas, který trávím se svou rodinkou. Tu vidíte níže. Žiji se psy a kocourem sama na onom venkově, tak tu nedám ani dnešní aktuální foto, protože selfie v pěti+1 mi moc nejde 🙂

Je skromnost tím, co k onomu stačí a potřebuji? Je to rozhodnutí, že se na tuto cestu vydávám, i když jsem vlastně majetnický tvor – v astrologickém popisu poživačný býk, který miluje krásné věci, majetek, peníze, život v praktické hojnosti a mnohdy neokázalosti? A společenské angažovanosti? No což, vydala jsem se tudy. A taky jsem velmi zvědavá jak to vlastně dopadne.

DSC_3343

Tak ten JEDEN příběh, který odvyprávěl jeden asketa a mne k onomu poskytl návod:

Byl jednou jeden žebrák, kterého potkal zámožný člověk na ulici.

Zámožný člověk jej pobídl, pojď dám ti práci.

Žebrák: k čemu práci?

Zámožný: budeš mít peníze, vyděláš si hodně peněz..

Žebrák: k čemu peníze?

Zámožný: můžeš si koupit hodně věcí, můžeš mít časem dům…

Žebrák: k čemu onen dům?

Zámožný: můžeš si najít ženu, oženit se, založit rodinu, ..

Žebrák: k čemu ženu a rodinu?

Zámožný: aby jsi byl šťastný..

Žebrák: ale já JSEM ŠŤASTNÝ..

Takže dva lidé, každý jiné potřeby a vnímání štěstí. Štěstí se tedy nezakládá na množství statků, které máme a co všechno proto udělat musíme, abychom šťastní byli. Prostě někteří jsou šťastní právě teď, s tím, co právě mají a netouží potom, co mají druzí, aby kvůli tomu byli vůbec šťastní..

A zamyšlení pro mne a mne podobné _ dělám to, co mne baví, hledám nové místa a prostor k vytvoření času pro sebe a svému vnitřnímu vzdělání, a tuto cestu popisuji na onom webu: www.zdrojsily.cz

Tak, ale něco více o mne, aby jste nenabyli dojmu, že jsem úplně mimo mísu:

Je mi 35 let. Z toho jsem 21,5 let vegetariánkou. Z etických důvodů. Deset a možná více let se zaobírám působením člověka na planetu, a jak uzpůsobit domácnost tak, aby byla ekologická a nezatěžovala přírodu. Zabývám se esoterikou, jógou v denním životě, jsem hinduista. Miluji přírodu. Zachraňuji zvířata v nouzi, když je to v mých možnostech. Třídím odpad, a pokaždé najdu něco, v čem ještě nejsem ten dokonalý eko-člověk. Ale nezatěžuji se tím. Prostě vše má svůj čas a vývoj. V poslední době se vážně zamýšlím nad veganským způsobem života. Veganství jsem si již v minulosti vyzkoušela, takže o stravování se zde, ani na svém webu výrazně rozepisovat nijak nechci. Strava a voda je totiž základ. To víme. Ale o vodě jako takové a pojmu jaký je tento element, k němu se na zdroj síly vrátím, neb ten si zasluhuje velikou pozornost. Co mi voda asociuje totiž: Voda – emoce – láska – energie – život – lék 🙂

Pokud stačí, budu ráda, když s mým příběhem dojdeme k závěru, že čím méně toho potřebujeme – tím více planetu ochraňujeme. ALOHA přátelé, jsem ráda, že Vás tu tolik je.

4 0
Sunwise
Mým záměrem a posláním EKOstopy je uvést svůj život do rovnováhy. Za pomocí nástrojů, které už máme - bez zbytečného nakupování, hýření času i peněz a nalézání prostoru k věcem v životě důležitým. Vrácení se k sobě samému, umění vnímat vlastní opravdové potřeby. Umět je definovat, či popsat a umět je v praktickém životě uskutečňovat. A za své činy zodpovídat. Naučit se být skromný, neznamená, že v sobě nic nenajdete. Ba naopak, vše co vypustíme /z oné mísy našeho smetí/ - co tu být nemusí, objevíme obrovské místo a zdroje vlastního já, bohatství a také vlastní srdce.
Top