Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Domácnost bez chemie > Personal Jesus

Personal Jesus

Po čtyřech dnech lehkého rozhořčení nad neúspěšnou registrací k EKOvýzvě jsem konečně zde. Od nynějška Vás budu obšťastňovat sdílením mého osobního příběhu o tom, jak zvládám měsíc bez supermarketů a chemikálií v domácnostech mezi kterými přejíždím. S radostí se podělím i o mikro příběhy spojené se snahou o šíření osvěty na téma ekologie. Toť můj osobní challenge na následující měsíc.

Další hovadina… Tak pochopitelně reagovalo několik známých, když jsem se s nimi podělila o to, že od teď bude má osobní cesta vytyčena výše uvedenými mantinely. Vzhledem k tomu, že od popeleční středy se ve jménu masopustní tradice držím co nejdál od masa a alkoholu, přihazuji další trumfy a stoupám výš k pomyslnému (eko)nebi. Očekávám, že poté, co se vzdám masných produktů, alkoholu, škodlivé chemie, snadných nákupů v supermarketech a ještě budu šířit pozitivní eko auru mezi své blízké – jistojistě se proměním ve světici!

K dokonalosti mi schází už jenom přistoupit na úplňkovou výzvu svých kamarádek ze Šumavy, které mě chtějí udolat k tomu, abych se připojila k společné detoxikaci a vzdala se na 28 dní mléčných výrobků, cukru a bílé mouky. Ou je. A teď už jen začít pracovat v sirotčinci a Nobelovka za mír je doma!

 

 

 

 

6 0
Sarah Huikar
Pošumavská kulturní aktivistka šmrnclá pražskou kavárnou. Původem ze země tisíců jezer.

Komentářů: 4

  1. Líbí se mi styl tvého psaní.

    Hodně štěstí s výzvou, ať je z ní na konci jakákoliv směska výzev. 🙂

  2. Tož pobaveno (osobitým stylem podání) a potěšeno (to tím tvojím rozhodnutím) jest srdce mé, již 17 jar tlukoucí na ovo-lakto vegetariánské stravě. Jen tak dál lidé drazí a jak praví klasik: ,,Když chceš vidět ve světě změnu, staň se jí ty sám“…

Top