Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Měsíc veganem > Optimistická veganka Lily

Optimistická veganka Lily

Booože, jak mě to baví 🙂
Jako masoužroutka jsem nad jídlem v podstatě nepřemýšlela. Když byl hlad nebo chuť, hrábla jsem po kukuřičném chlebíčku s máslem nebo rychle umíchala vajíčka. Jak všední, jak nudné! Veganská strava je přece TAK zajímavá a je v ní tolik netušených možností! Až je mi trochu líto všech, kdo tyhle možnosti přehlíží a žijí na „klasickém“ systému maso + příloha.

Ano, vím, že mám ve výzvě psáno vegetarián, asi jsem se u přihlašování překlikla a zvolila jinou, než jsem chtěla.. nicméně plním tu veganskou. A proč zrovna tu? Protože být vegetariánem pro mě není žádná výzva :). Bez masa se obejdu, není problém. Od malička mám spíše problém se sýrem. Když moji vrstevníci v dětství pobíhali po hřišti s lízátkem a oplatkou, já žvýkala plátkový sýr. K večeři nejlépe roztavený v mikrovlnce, protože tak je to nejlepší, žejo. (Roz)tavený sýr plný mikrovln. Mňamka. No potěš … 🙂

A jak se cítím pátý den výzvy? Úžasně 🙂 Zatím mi vejce ani sýr nechybí. Maso už vůbec ne. Jsem plná energie. Po obědě nemám chuť si jít lehnout. Naopak – nejradši bych šla běhat! A jelikož jsem na mateřské dovolené, nemůžu si tuhle změnu vynachválit. Zvládám všechno levou zadní a i můj chlapeček se mi zdá čilejší a veselejší. Lépe večer usíná a nic ho v bříšku netíží. Jako by nám byla tahle očista v době jeho prvního očkování souzena.
Krom květákových placiček, které jsem dělala druhý den výzvy, stojí za z mé kuchyně za zmínku smažené uzené tofu kostičky s cuketou, pórkem a česnekem (dokonalá směs!) – za žlutou barvu vděčím kurkumě :), k tomu rýžové těstoviny s hrstkou jáhel a strouhaná mrkev s čínským zelím. Rozmanité, barevné, radost pohledět i ochutnat.

IMG_20160222_204057
Na fotce je též moje milovaná i9 lahev, na kterou nedám dopustit. Podle letáčku je prakticky nerozbitná (s čímž nesouhlasím, protože jsou první jsem neměla ani týden..), barvy čaker mě vždy krásně naladí a voda z ní má díky informačnímu kódu z křemíku spoustu super vlastností a chutná opravdu lépe (což potvrzuje i můj věčně skeptický přítel). Přihodím dvě lžičky chia a sbohem vodo z plastových lahví! :). Ale jelikož píšu o tom, jak plním výzvu, tak okamžitě přestávám dělat reklamu :D.

Baví mě to, miluji to. Jsem plná radosti a optimismu a s úsměvem vykračuji vstříc dalším prima veganským dnům!

4 0
Lily
Jsem docela obyčejná zrzka ze severních Čech. Díky celiakii jsem již několik let na bezlepkové stravě a dostala jsem se tak přehodnocení svého jídelníčku. S veganstvím flirtuji už nějakou dobu a díky výzvě mám možnost se do toho konečně opravdu nakopnout :)

Komentářů: 2

Top