Nacházíte se zde

No Poo

Dnes přišel balík s biokosmetikou. Žádné parabeny napodobující estrogen, podezřelé z karcinogenity. Žádné ftaláty snižující plodnost. Žádné sulfáty vysušující kůži, způsobující předčasné stárnutí a nebezpečné pro děti. Žádný acrylamide který u laboratorních zvířat způsobuje nádory. Žádné PEG, PG, EG, nebezpečné pro játra, ledviny a hlavně kůži, žádná ropa, … žádné poo. A teď už  jenom No-Poo. Šampon je pryč a na polici, místo něj mycí zem. Žitnou mouku nechám na chleba, sice je fajn, ale ucpaný odpad mě právě moc nebaví, stejně tak drobky ve vlasech. Šampony na moje supersplyhlé, rychlesemastící se vlasy nefungují, no-poo podle všeho pomáhá. Mam dokonce i první kousky dekorativní kosmetiky, teď se mě kolemjdoucí přestanou lekat, báječné.  Mýdla bez všech nesmyslů v nich. Mám velkou koupelnovou radost, i když jsem si nedopatřením nepořídila pudr i s obalem, ale jenom náplň. To asi budu muset znovu do obchodu 🙂 Podívám se po, holícím strojku na žiletky, ne s hlavou na výměnu a pak do koše, ale s klasickými žiletkami.

Z věcí, co jsem si běžně mazala na kůži mi chybí … krém na ruce 🙂 Nemám a nevím co teď používat, tak na plotýnce v lázni rozehřívám trochu včelího vosku, vedle mám olivový a makový olej. Bude toho jenom minimnožství, kdo by si taky mazal ruce tak mastnou směsí, ale já opravdu postrádám krém na ruce a žádnej jinej nápad jsem nestihla vymyslet, ani najít. Takže do obchodu budu muset, tuším pro kokosový olej?

Protože život bez svíček si umím představit jen těžko a ty z ropy a kdovíčeho jsem odnesla do zapovězené krabice, tak dnes padl jeden pokus o svíčku. No, není úplně povedená, ale radost mi udělala.

Moje produkce odpadu bohužel roste. A za to může rýma! Protože jsme všichni s rýmou trochu mimo, tak Danečkovi nedávám oblíbené bambusové plenky, ale jednorázové. Mám sice rozložitelé, ale když si dá člověk za cíl minimalizovat odpady, tak to zrovna nesedí. No a e-shopy se s mým plánem také právě neshodují. Jenže nikde v okolí neseženu to, co jsem právě koupila.

A nazávěr, máte někdo tušení, jestli se dají někde koupit těstoviny ve velkém balení? Nejlépe celozrnné, nebo další varianty těstovin?

 

 

2 0
Andrea
Ahoj, jsem Andrea a EKOvýzvy se zúčastňuji s desetiměsíčním Danečkem. Žijeme na malé vsi (asi deset rodin, stádo ovcí, stádo dětí, deset psů, jeden kůň, několik koz, jedna kráva, směs myslivců, hasičů křesťanů a různých týpků), s naší trochu chaotickou a bláznivou rodinou, v něčem co dřív býval statek a s myšlenkou, že by to šlo více soběstačně a eko - ovšem, každý si to představujeme jinak. Alespoň je téma pro smysluplný rozhovor. EKOvýzvu jsem pojala trochu ze široka, ale znáte to video o mužskym mozku s krabicema a ženskym mozku, kde vše souvisí se vším? Jsem žena, že. Většina tich věcí mi delší domu vrtá v hlavě a částečně je mám vyřešený, takže teď to chci dotáhnout. Držte mi palce.

Komentářů: 4

  1. Ahoj, ja som vacsinu kozmetiky uz vyradila tiez, ale presne ak ty, mam problem s kremom na ruky. Kokosovy olej je fajn (ja ho pouzivam ako nocny krem na tvar), ale na ruky je dobry len vecer, ked ides spat, lebo mas potom dlho mastne ruky… To uz potom asi skor ten olivovy.

  2. Na velká balení jsou nejlepší obchody, kde prodávají pro velkoobchody, jako Makro nebo tady u nás je Jip.

    1. Je to dobrý nápad, ale Makro kartu právě nemám. Snad poprosit někoho kdo tam jezdí, jestli tam náhodou nebude mít cestu, jen se asi budu bát co vybere … 🙂 Co se týká těstovin, jsem asi zhýčkaná 🙂

Top