Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Bez palmového oleje > (ne)palmáč jede

(ne)palmáč jede

Zdravím všechny, kteří se zajímají o problematiku (ne)používání palmového oleje. Dozvěděl jsem se, že o toto téma je ze všech výzev nejširší zájem. O to větší závazek pro mne! Jak jsem na tom tedy s palmovým olejem nyní a čeho bych chtěl dosáhnout? Předně musím říct, že palmovému oleji v potravinách se vyhýbám už asi rok.

Nevýhodou toho je, že o víkendu v práci si nemůžu v automatu koupit nic na mls krom slaných tyčinek od Krahulíka. Sójový suk, Polomáčené, Tatranky, Horalky, Snickers, Flint… tedy mlsotky, na kterých jsem si dřív pochutnával, jsou pro mne tabu. Pokud si nepřipravím dostatečně velkou svačinu, jsem hladem.

Výhodou toho je, že jsem shodil tři kila a můj syn pět. Že by konečně zaručená odtučňovací kůra a námět na zaručený bestseller?

Ale co to je za výzvu, když už rok „palmáč“ nemám na talíři? On palmový olej není jen v potravinách, je i v drogistickém zboží a kosmetice. A tady mám ještě resty. V kosmetice a drogerii je PO ještě nevyzpytatelnější a tím i „nebezpečnější“, protože se nedá tak snadno odhalit. PO se v nich skrývá pod různými chemickými názvy, viz

http://www.greenpeace.org/czech/cz/Kampan/Ochrana-pralesu/Palmovy-olej/Jak-poznat-palmovy-olej-ve-vyrobcich/

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Krom toho úkolu se ještě chystám vytvořit jakéhosi průvodce bojovníka proti palmovému oleji v praxi dle instrukcí na www.stoppalmovemuoleji.cz.

A na závěr dnešního příspěvku tu mám další stránky, které by vás mohly zajímat:

www.bezpalmovehooleje.cz

www.priroda.cz

www.lestari.cz

a určitě znáte i další. Do komentářů nebo na Facebook s nimi! Díky za tipy. V pátek u dalšího dílu, ahoj.

26 1
Ruda
„Ještě před pár lety bylo veganství výzvou pro ekologické radikály a dnes? Pod tíhou argumentů tato výzva prokapala i mezi poklidný mainstream. Pakliže nechci být ekologickým pokrytcem a pískat si nahlas Kalamajku při každé zmínce o vlivu živočišné stravy na životní prostředí, musím jednat. Došlo i na Husákovy děti a poezii otlučených kytar, rozpadajících se paneláků a buřty nad ohněm ze starých necek…. V předešlých dvou letech bylo veganství při EKOvýzvě už někým zpracováváno, ale nejen dojmy a recepty živ je příspěvek. V mých příspěvcích se zajdeme podívat na pražskou vegavečeři, uspořádáme si doma vegapárty, zajdeme na trhy, do vegajídelny, něco dužnatého si „vydumpsterujeme“, podíváme se, co nabízí pro vegany internet nebo knihovny. Ale nebojte. O dojmy z abstinenčních křečí a recepty dobrot nepřijdete.“
Top