Nacházíte se zde
Domů > 2016 > NE supermarketům > Ne supermarketům

Ne supermarketům

Díky EKOvýzvě, kterou mi poslala má báječná dcera – raw veganka, jsem si uvědomila jeden fakt. Že mě nikdo nenutí nakupovat v obrovském odosobněném prostoru supermarketů, kde se administrativní pracovníci prohánějí na kolečkových bruslích a většina sortimentu se jen tváří jako potraviny. Nenapadlo mně, že i když marketem jen proletím a vyberu si jen regionální potraviny se značkou vyrobeno v Česku, podporuji celý cizí megalomanský řetězec. Mám ráda malé kamenné obchůdky, kde si s prodávajícími vyměňujeme  oboustranně cenné informace a dozvím se původ potravin,  takže se na to zaměřím.

3 0
Nepoučitelný optimista a idealista, s klasickou beraní trpělivostí (tvrdohlavostí :-) ) a smyslem pro humor. Miluju přírodu a tíhnu k lidovým tradicím a řemeslům, protože se v nich zračí úcta ke krajině, která nás obklopuje.

Komentářů: 1

  1. Ja som si uz niekolkokrat uvedomila, ako sa citim v nasom slovenskom Kauflande. Ako v sci-fi filme. Neviem to vysvetlit, ale jednoducho mam pocit, ze to nie je uplne normalne… tie umele svetla, ani trochu slniecka, regale, regale, regale, tovar, tovar, tovar, tovar…. sialene!

Top