Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Vědou pro ekologii > Nástrahy třídění odpadu

Nástrahy třídění odpadu

Mírně se teď odchyluji od svého původního záměru šířit vědeckou osvětu, ale o tohle se musím podělit. To si nedovedu nechat pro sebe, i kdyby veškerý kladný účinek byl ten, že se najednou budete cítit hrozně inteligentně.

Jedna z výhod vlastního bytu je to, že můžete říct ‚Třídí se odpad’ a všichni musí začít třídit. Ne že bych do toho mého milého musela nutit, on má přírodu rád a třídí odpad dobrovolně.

Co se ale stane, když nemáte ještě příslušné plastové superodolné krabičky, do kterých chcete všechno esteticky přijatelně shromažďovat, a máte tříděný odpad rozlezlý tak nějak po celé kuchyni? A bioodpad začnete házet do nevinně vypadající igelitky?

No, může se stát, že ona nevinně vypadající igelitka zdaleka nebude tak nevinná, jak by se mohlo zdát, nýbrž bude patřit mezi biodegradovatelné zázraky naší doby. A pod igelitkou se začne tvořit loužička. Takže celý ten smrad odnesete do příslušné popelnice, loužičku vyčistíte, čím se dá, zamaskujete, aby nikoho nenapadlo zpochybňovat váš vznešený a ušlechtilý úmysl… A pak se tím veřejně pochlubíte na Internetu!

A proto si dávejte dobrý pozor, kde končí vaše bioodapady, vyzkoušela jsem, že biodegradovatelná igelitka není nejmoudřejší volba, takže můžete vymyslet nějakou vlastní kravinu… 🙂

1 0
Ereandil Aleanath
Jsem fyzik biomolekul, kdyby někdo chtěl, můžu mu o své práci dlouhé hodiny povídat. Kromě školy a práce mám ráda asi tak tisíc a jednu dalších věcí od japonského šermu přes cestování, fotografii, hudbu až po psaní povídek. K EKO výzvě jsem se připojila už podruhé, tentokrát s vědeckou osvětou, protože mě štve, jak někteří ekologové mají vědce za náfuky a někteří vědci ekology za bandu nevzdělanců. Ale protože mám ráda výzvy, je dost dobře možné, že letos skončím u veganství a vysazování lesů. :-)
Top