Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Snížení ekostopy > Na co mám dnes chuť

Na co mám dnes chuť

Krásné pondělní odpoledne.

Kutám co si dnes dám na zub a protože už delší dobu sleduji Kuchařku ze Svatojánu dnes to bude asi její tip na její zahýbáky.. (lokální, domácí a bio)

A protože facebook je také velmi produktivní, dnes mi cvrklo do nosu i toto veganské hodování, pro tvořivé nápady v kuchyni veganů 😉

 

Jinak s mou ekovýzvou ve snižování ekostopy jsem od rána ve velmi dobré náladě, protože Sluneční paprsky jsou dnes velmi vydatné. Protože je docela příjemné počasí tak doma netopíme. Vyrazili jsme se smečkou do kopců za novými foto nadílkami a duchem lesa.

DSC_3226 DSC_3243

 

Teď budu zápasit v kuchyni s přípravou dobrotek a čekat večerní návštěvu. A předtím to završím krásnou prací s domácím úklidem. Hadrem, mopem, horkou vodou, prachovkou a nějakým eko prostředkem. Používám ecover, qalt české výroby nebo missivu.

Vše se ve většině u nás obchází bez cestování, na vycházky chodíme pěšky. Nakupování je velmi střídmé, většinou zelenina a pečivo k přímé spotřebě. Vyprodukuji pár informačních emailů, aby nic nestálo na místě.  Sepsala jsem si další z mých článků z mé domácí produkce. Ten dnešní se týká adopce psů.

Nějak bez stresového shonu si tak fungujeme každým dnem. A takto někdy vypadá mé skromné jídlo. Domácí sýr, olivy, brokolice, opečený chlebík s česnekem.

DSC_3855

A protože dnes cítím, že jaro je opravdu v proudu, poohlédnu se nad recepturami pro očistu těla.:-) Kurkuma, cibule, nebude chybět…

 

A pro mlsné jazýčky jsem nedávno objevila v Albertu čokoládu z řady Excellent výrobků, představte si je bez palmového oleje. BINGO! 🙂

Nemůžu najít fotku, tak snad někdy příště, ale našla jsem zase pro změnu toto:

Seznam výrobků obchodníků bez palmového oleje

1 0
Sunwise
Mým záměrem a posláním EKOstopy je uvést svůj život do rovnováhy. Za pomocí nástrojů, které už máme - bez zbytečného nakupování, hýření času i peněz a nalézání prostoru k věcem v životě důležitým. Vrácení se k sobě samému, umění vnímat vlastní opravdové potřeby. Umět je definovat, či popsat a umět je v praktickém životě uskutečňovat. A za své činy zodpovídat. Naučit se být skromný, neznamená, že v sobě nic nenajdete. Ba naopak, vše co vypustíme /z oné mísy našeho smetí/ - co tu být nemusí, objevíme obrovské místo a zdroje vlastního já, bohatství a také vlastní srdce.
Top