Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Bez palmového oleje > Mražák A2

Mražák A2

Mražák mám maličký se třemi šuplíčky.
1. šuplík – pečivo (to bude v samostatné kapitole). Mám ho ráda čerstvé křupavé, takže pokud ho nechci sníst ještě v den nákupu, šup s ním hned do mražáku. Po rozmražení je výborné jako bych ho vytáhla přímo z pece.
2. šuplík – mražené ovoce ze zahrádky
3. šuplík – mražená zelenina, ryby

Teď mám mražák dost vyjedený. Mívala jsem tam ještě kupované listové těsto, ale všechny, které jsem našla v obchodech, obsahovaly palmový olej. Tak jsem ho zrušila….

(mimochodem…chtěla jsem se podívat, zda všechna listová těsta obsahují palmový olej. Při mém googlení jsem náhodně přišla na stránky http://www.veganfoods.cz/ , kde se mi zobrazil a vyděsil mě následující příspěvek http://www.veganfoods.cz/Palmovy-olej-diskuzni-prispevek/ …….BEZ KOMENTÁŘE.. a možná jeden komentář přidám – Projekty jako Ekovýzva a všechny ostatní kampaně jsou opravdu velice důležité pro šíření osvěty a informací mezi lidmi. Stále je to velice třeba!)

V mražáku jsem našla ještě zmražené těsto na langoše, tak se s vámi podělím o recept:

1/2 litru podmáslí, 1 litr polohrubé mouky, 3/4 prášku do pečiva, špetka soli. Vše zamíchat a nechat 1/2 hodiny odpočinout s lednici.

V létě jsem mívala v mražáku ještě různé „zmrzliny“. Velká část z nich také obsahuje palmový olej, tak pozor na ně. Jde najít i zmrzliny bez palmáče např. Noblissima. Nejlepší variantou bude ovšem zase domácí zmrzlina. Naše rodinka má ráda ovocnou: rozmixované ovoce, smetana, tvaroh, trošku cukru. Pokud ji dělám z polorozmraženého ovoce, nestihnu ji většinou ani dát pořádně zmrazit, protože mi ji rodinka sní dřív.

0 0
v současné době matka na mateřské: Anička 3,5 roku Eliška 6 měsíců manžel 38 let
Top