Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Snížení ekostopy > Mluvit znamená zviditelňovat

Mluvit znamená zviditelňovat

Zdravím s dalším minipříspěvkem.

Dala jsem si nějakou pauzu od výzvy i zveřejňování nových článků. Dala jsem si pauzu od všeobecného konzumu. Dala jsem si čas, kdy jsem sama na sobě zkoumala, jak se mi daří ekovýzvu vůbec naplňovat. A někdy si dávám čas a prostor procházením článků spolutvůrců EKOvýzvy…

Docházím k závěru, že každý počin, který ustojíme, překonáme, najdeme schůdnou variantu je možná minimalistický vůči obecné společnosti a přesto je maximálně enormní ve vlastním zacházení, praxi a uskutečnování. A to je na tom to podstatné. Chceme-li jít příkladem a chceme-li změnu, musíme se ji sami naučit žít. Kvantová metafyzika už je vlastním nástrojem, jak si ji aplikuje do společnosti a sama! Jak to dopadne s mou ekovýzvou dám vědět v mém posledním příspěvku. Co mne ale zaujalo dnes a na co chci upozornit je toto:

„lidé se zajímají, jinak by nevznikl ani tak skvělý pořad, jaký dnes běžel online na ČT24“:

http://www.ceskatelevize.cz/porady/11054978064-fokus-vaclava-moravce/216411030530003/ shlédněte, určitě Vás hodně překvapí. 😉

Téma Společnost konzumu

Taková synchronicita s EKOvýzvou, s vyzyvatelem Petrem Levým se tu bezpodmínečně nachází. Tak za ni velké díky. Zajímejme se, tvořme, ukazujme na co přicházíme a pokračujme… Smysl má každý krůček. Protože si nachází další schůdnou cestu.

Krásné zítřky Sunwise

 

 

4 0
Sunwise
Mým záměrem a posláním EKOstopy je uvést svůj život do rovnováhy. Za pomocí nástrojů, které už máme - bez zbytečného nakupování, hýření času i peněz a nalézání prostoru k věcem v životě důležitým. Vrácení se k sobě samému, umění vnímat vlastní opravdové potřeby. Umět je definovat, či popsat a umět je v praktickém životě uskutečňovat. A za své činy zodpovídat. Naučit se být skromný, neznamená, že v sobě nic nenajdete. Ba naopak, vše co vypustíme /z oné mísy našeho smetí/ - co tu být nemusí, objevíme obrovské místo a zdroje vlastního já, bohatství a také vlastní srdce.

Komentářů: 4

 1. Na totata komentoval Petr ve svém dalším příspěvku, že ona televize nemluvila o EKOvýzvě, všehovšudy se to dá i čekat, pokud shlédnete, jak obsáhlá ona debata vlastně je. /viz odkaz výše v článku k debatě/

  Viz článek zvěřejněný Petrem: http://ekovyzva.cz/2016/cas-mam-aneb-dneska-pusti-televize-uplne-kazdyho/

  Pak také, že měsíční ekovýzva v kontextu s daným problémem, nebude asi ten hlavní problém. Proto bych nebyla vůbec skeptická, důležité je, že příklad: že tak někdo žije a inspiruje – je přece to hlavní téma! A nijak to nevypadalo amatérsky 😉 Na ekovýzvu spousta lidí zapomene s časem, ale nezapomenou ti přemýšlející lidé, že se mají důvod sami nad sebou zamyslet a že pár kliků na googlu spraví s vyhledáváním vlastně taky své..

  Proto přece blogujeme, máme své stránky a tam i pokračujeme… A já fandím všem, co si dali v úmyslu domácí kutění, ať už novo-výroby veganských pochutin, nové výzvy k vegetariánství, nové objevy v domácí kosmetice, výčet zkušeností s tím jak je běžné eko – hygienické produkty k dostání, jak je to s certifikací HCS, HHPS u výrobců, jak se někteří snaží o bioodpad třídění a jak nám to pěkně taky jde i nejde.. 🙂 Fandím dobrodružstvím za složitějšími postupy, skrze bádání, hledání a objevování a dostání se k onomu – jak je to fajné domácí kutilství vlastně PŘÍRODNÍ a blahodárné k užívání… ojoj

   

 2. Já s vámi samozřejmě souhlasím a každý krok výzvy je pro mě jak malý zázrak.

  Když jsem loni přišla s myšlenkou EKOvýzvy netušila jsem, že o rok později bude zapojeno cca 360 lidí a budu tím žít tak jak já. Je to nepopsatelný pocit. Chtěla bych  objasnit, proč Petr i já z toho pořadu máme smíšené pocity. Když mě volali z televize, řekli nám, že chtějí mluvit o výzvě. A v tom jsme celou dobu žili. Já jsem o výzvě mluvila asi půl hodiny a Petr strávil x hodin natáčením. A proto když se v pořadu neobjevil ani web výzvy, nebo zmínka o ní je to pro nás matoucí. Měli to říct na rovinu.

 3. To je ta mediální zkušenost, člověk by měl vědět nebo tušit, nebo se tou praxí dopídí, že mluvit nahlas není až tak jednoznačné v televizi. Pak také, že média ovlivní, co si z natáčení vlastně do záznamu dají. Někdy to dopadne tak, že je spousta záznamů, které televize má k dispozici, ale nikdy neodvysílá. Takže každý kousek toho, co smysl má a je zveřejněn je vlastně už velká výzva i výhra zároveň.

  Je třeba i pochopit, že jejich smyslem nebylo uvést společnost na pravou míru a naučit je s ekovýzvou pracovat, ale poukázat třeba byť jenom na to, jak moc jsme konzumní společnost a kam se jako celek ubíráme. K tomu tam bylo vysvětleno, že konzumu se nejde zbavit, lze jej jenom eliminovat na jiný druh konzumu, například služeb.

  Tak, že se lidé třeba nebudou snažit být IN v tom, co mají doma za majetek, jako se budou více snažit být in v duševních hodnotách, meditačních technikách a ono je to potom samo navede, méně konzumovat a více prožívat v té jednoduchosti.  Pokud si každý produkt nevymyslí k onomu zase další nové spotřební produkty, jako jsou reklamní trička a reklamní věci navíc k dané službě. Tento názor mi tam třeba utkvěl – jako reálná možná podoba. 🙂

  A jako trend to vidím dosti jednoznačný. Stačí se podívat, kolik se otevřelo povědomí o esoterních vědách, kolik u nás funguje kartářů, kolik lidí si jde pro radu za novými praktikami v oblasti celkového stylu života, cvičení, konstelací, terapií a podobně.

  Tak nic není černé nebo bílé, je to úhlem pohledu.

Top