Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Z druhé ruky > Lenost není vůbec fajn…

Lenost není vůbec fajn…

Pracuju v jednou hypermarketu. V sobotu mi zavolal můj koordinátor, že má v sobotu a neděli volné směny, tak jestli nechci přijít. Hned jsem řekla, že příjdu.

Pracuju na pokladně, a ráda sleduju, co je zrovna v akci, abych si to po práci nezapomněla koupit. Jenže co teď, když mám výzvu? A co když si zapomenu oběd, jako se to stalo v sobotu a i v neděli? Nějak jsem to přežila, ale je to dost omezující pořád přemýšlet nad jídlem. A kdo mě zná ví, že nerada bývám o hladu…
Brno je super místo pro vegany. Na každých kroku narazíte na restauraci nebo občerstvení, kde se můžete najíst. Je to super pro všechny vegany, který nemají stejnou EKOvýzvu jak já.

supermarket-akce

Nejhorší lenost je ta, kdy zjistíte, že se Vám opravdu nechce jít v noci někam na jídlo… Potom si za to přes den nadáváte, protože máte hlad, ale nemůžete jít do nejblíšího obchodu a nakoupit si.

Kvůli výzvě jsem zjistila, že jsem šíleně líná si cokoliv připravovat dopředu, a pořád myslet na to, abych náhodou neumřela hlady. Musím se té hrozné letosti zbavit, což bude pro mě další výzva!

3 0
Katka
Už dlouhodobě se zajímám o problém plýtvání potravin. Nelíbí se mi, jak si obchodní řetězce určují pravidla, kdy musí být mrkev či okurka rovná a jak brambora nesmí být moc velká a ani moc malá, jinak by ji zákazník nekoupil. Kvůli hypermarketům se vyhodí spousta zeleniny a ovoce ještě před tím, než vůbec dojdou do prodejny. Další zboží se vyhazuje, když se včas neprodá (skončí doba, po kterou se může vystavovat), i když mu nic není. Takové plýtvání se mi vůbec nelíbí, a proto ho nebudu díky své výzvě podporovat. Další část výzvy spočívá v nákupu oblečení z druhé ruky, protože nechci podporovat neférové podmínky v kterých lidé v továrnách pracují.
Top