Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Minimum odpadu > Kterak prodloužit životní dráhu

Kterak prodloužit životní dráhu

Během svého snažení o co nejmenší produkci odpadu se dostávám do spousty situací, kdy je potřeba myslet tak říkajíc „mimo krabici“. Občas se mi totiž stane, že buď nemám jinou možnost, než věc s obalem koupit, a nebo mi je obal proradným prodejcem podstrčen. V těchto momentech se občas smířím s tím, že obal přijde do pytle a nebo vymýšlím jeho další použití – jen to je totiž polehčující okolnost dostatečně silná, abych nemusel daný odpadek po zbytek měsíce vláčet všude sebou.

Za pozornost podle mě stojí mé výmysly z posledních dnů:

Kokonáč

Pozval jsem domů kamarádku, že strávíme společně den a ona mi uplete pár dredů. Ale zadarmo ani kuře nehrabe, a přeci jen plést dredy je náročné, tak jsem usoudil že bych se měl nějak odvděčit. A jelikož jsem poměrně proslulý svou kuchařskou zdatností – volba byla jasná, uvařím. Jelikož kamarádka holduje kari, já taky a měl jsem zrovna doma ideální ingredience (mungo fazolky, sladké brambory, mrkev), pustil jsem se do sladkého kari. No, ale na to člověk potřebuje kokosové mléko a to se kupuje v plechovce. Au. Velká kovová věc se mnou po zbytek měsíce?

Ani náhodou! Do dna použité plechovky jsem udělal pár děr, zaplnil plechovku hlínou pro pokojové rostliny a do ní vrazil uřízlé hlavičky dvou mrkví. Mrkev totiž žije dvakrát! A tak mám kokomléčný květináč, neboli kokonáč.

581867_1212348538784535_4089805725916435656_n

Květící papír

Minulý pátek ráno jsem potřeboval učinit gesto. Potřeboval jsem koupit kytku a ve správnou chvíli ji umístit na správné místo. A to se mi i povedlo! (Ač jsem posléze zjistil, že s nesprávnou kytkou, ale stane se) Ale nastala jiná potíž. Květinu jsem kupoval v časovém pressu a silně rozespalý, a než bych řekl Waffenstillstandbedingungen dala mi paní z květinářství do ruky růži pečlivě zabalenou v nějakém povoskovaném papíru. Květinu jsem z něj tedy samozřejmě ve správnou chvíli odstranil, a papír si na-sebe-naštvaně dal do pytle.

12806115_1212348575451198_6660809491811954883_n

Ale doma jsem dostal spásnou myšlenku!

Ten papír mi tvrdě připomínal pečící papír. Pro jistotu jsem si našel teplotu vznětí papíru, umístil papír na plech potiskem dolů a doufal, že mě na něm pečené lilkové hranolky neotráví. A nejen že nakonec byt nevzplál, hranolky byly dokonce výborné a nejspíš mě neotrávily!

3 0
cahounek
Devatenáctiletý, za měsíc maturující, anarchistický, veganský, sluníčkový a vůbec naivní student Gymnázia Jana Keplera. Píšu básně, písničky a právě rozjíždím sólový hudební projekt "Zkaženej pomeranč". Asi rok jsem byl aktivní v Mladých básnících pražských, nyní se organizačně podílím na projektu "To si piš!"

Komentářů: 3

  1. Ahoj. Vsimla som si, ze na uvodnej fotke mas rolky z toaletaku. Co by si radil urobit s nimi? Viem, ze sa nehodia uz ani do zberu, pretoze sa vyrabaju z uz recyklovaneho papiera a nedaju sa viac recyklovat… Viem ze sa mozu dat ako podstielka dazdovkam do vermikompostu, ale ten zatial nemam. Tak co s nimi? 🙂

      1. Jééééj, diky, mne sa velmi paci ten veniec na dvere, a moj syn ma vela malych auticok, ten napad na „garaze“ je uzasny 🙂

Top