Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Minimum odpadu > Jakube kde máme citronku?!

Jakube kde máme citronku?!

Ve svém prvním videu jsem nasliboval hory doly. Na všechno mám ještě čas a o všechno se pokusím! Inu, nastal čas vaření další dávky sojového mléka, a já se rozhodl dostát prvnímu slibu: domácí tofu. Podle skvělého internetového návodu jsem si říkal, že to nebude nic těžkého. Chyba.

Uvařil jsem tedy svým oblíbeným způsobem (ze sojových vloček z CountryLife) plný hrnec sojového mléka, naplnil dvě lahve a ze zbytku šel dělat emulzi. Nastala potíž číslo jedna: co je to proboha epsom salt? V receptu je uvedena zvláštní chemikálie, o níž jsem nikdy neslyšel, v jejíž znalosti i internet tápe, a o níž má vědecky pracující máti četla pouze v odborných článcích. Nevadí – recept navrhuje nahradit citronem. He. To zní jednoduše, ale v receptu je uvedeno 175 ml. Vzhledem k tomu, že jsem navíc měl víc sojového mléka, než s čím počítal recept, potřeboval jsem citronové šťávy vážně nálož. Uchýlil jsem se k šalamounskému řešení a vzal jsem si všechny otevřené citronky, které jsme doma měli. Dobře, to byly tři různé a všechny z limetek. Ze všech jsem vymačkal do sklenice většinu obsahu, nechaje zbytky rodině do čaje. A budete se divit, rodina nenesla posléze moc dobře, že na ni zbyly jen promáčklé plastové nádobky se zlomkem původního obsahu kyselé tekutiny.

Další potíž nastala v tom, že citronka není citrón. Teda asi. Přišel jsem na to v další fázi výroby tofu. Nechal jsem kyselinu vytvořit emulzi proteinu (wooo, chemie) a začal sraženiny přes záclonu (použitou, ustřiženou, povolenou) cedit a ždímat. Zbylou kapalinu jsem díky bohu sbíral do hrnce. Potíž byla v tom, že ona hmota, která v zácloně zbyla nebyla dostatečně emulgovaná, nebo tak něco. Takže tofu nemám.

Ale nevěšme hlavu! Já přece mimo tofu chtěl vyrábět i jiné věci a to se mi teď mimovolně povedlo – mám celou krabičku lehce kyselé tofu pomazánky! Na chlebu je naprosto dokonalá.

1898105_1212348588784530_19527902835132648_n

No a pro příště použiji silnější kyselinu. V IKEMu pracující máti mi sežene silnou octovku, něco čím jí půjde posléze neutralizovat a bude (doufejme) vymalováno. Čili boj o tofu pokračuje!

3 0
cahounek
Devatenáctiletý, za měsíc maturující, anarchistický, veganský, sluníčkový a vůbec naivní student Gymnázia Jana Keplera. Píšu básně, písničky a právě rozjíždím sólový hudební projekt "Zkaženej pomeranč". Asi rok jsem byl aktivní v Mladých básnících pražských, nyní se organizačně podílím na projektu "To si piš!"

Komentářů: 2

  1. Volně prodejný ocet je osmiprocentní, taky jsem jednou na čištění aparatury používala kyselinu citrónovou, co koupíš v obchodě v prasku, takže si ji můžeš připravit v libovolné koncentraci. A není tak hnusná jako ocet.

Top