Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Bez palmového oleje > Krekry zklamaly….

Krekry zklamaly….

Tak jsme probrali svoje žrádelní krabice a odehrávaly se v nás smíšené pocity. Marmeláda, instantní těstoviny a omáčky z konzervy jsou zachráněny.

UF.

Ale čínský polívky, burákový máslo a KREKRY? Totální propadák. V pořádku, polívka se nám sice prodraží, ale s tou si polepšíme. ALE TY KREKRY? Pardon, byla to cenná náhražka za nesnesitelnej toustovej chleba, kterej jsme jedli denně a už nám lezl krkem. No očividně nám poleze krkem ještě víc, doslova, protože ty proklatý krekry to projely se svým konkrétním popisem složení – palmový olej – na obalu. Tousťáku, vítej zpět!

Ani se zatím neodvažuju podívat se na sladkosti, protože je mi úplně jasný, jak to dopadne. Ověřila jsem si to v momentě, kdy ze supermarketu vycházela rozladěná Léňa. Výraz zakrslý lasice, v ruce bonbóny za dolar a parkovištěm už se rozléhalo nervózním tónem: “Jsou melounový, pěkně hnusný, ale bez palmáče!“ O rýpání kvůli čínským polívkám se ani nezmiňuji. Ona to ale dělá ráda, jen o tom prostě ještě pořádně neví…

Kupodivu jsme dali dohromady pár „bezpalmoolejových“ zásob (rýže, konzervy, těstoviny, zeleninu), proto nás větší nákup teprve čeká. Každopádně myslím, že se společně můžeme těšit na spoustu nervových záchvatů a veselých historek z Novozélandského obchodu. Vyčlenila jsem si na nakupování celý den.

Ale opět se mi dostalo příjemné satisfakce, protože pozor! Píše ségra Anička z Čech, že jsme ji natolik inspirovali – i ostatní vyzyvatelé – že si dá měsíc bez palmového oleje taky! A to znamená vzdát se Mily! A TO SE CENÍ!

Jako bonus posíláme pozdrav z místa, kde jsme si slavnostně slíbili, my – parta hic, že poctivě dodržíme ten měsíc, ne-li víc!

 

7 0
Betty
„K letošní výzvě mě přivedla jednoduchá otázka: „Napila bych se šampónu na vlasy, který používám? Ne? Ale pokožka ho vstřebává skoro podobně, jako já jídlo…“ A to je jen otázka první…. Díky tomu mě tenhle měsíc čeká další dobrej vodvaz, teda vlastně nás! :) Na domácnost bez toxických prostředků se chystáme teď mnohem aktivněji než dřív a máme k tomu vážně, ale vážně velký důvod. Podaří se nám změnit zaběhlé návyky a najít alternativu takovou, která by byla přijatelná ve všech ohledech? Pojďte to s námi zjistit! ;)“

Komentářů: 2

Top