Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Z druhé ruky > Konečně konec!

Konečně konec!

Na EKOvýzvu jsem se těšila do té doby, než začala. Při mé výzvě jsem si uvědomila, jak moc lidé plýtvají potravinami a jak zbytečně všichni nakupují nové oblečení v obchodech i když daleko levnější a někdy i hezčí mohou sehnat v secondhandech. Na dumpster divingu jsem potkala spoustu zajímavých lidí, což bylo super. Někdy se mi dařilo mít všeho dostatek, ale někdy to bohužel moc lehké nebylo. Při jednom dumpsteru se mi rozbily boty, a najít boty v sekáčích bylo fakt těžký. I celkově oblečení bylo někdy obtížné najít. Feny měla na mě při hodině země otázku, který je můj nejoblíbenější secondhand v Brně, tak se jí pokusím odpovědět. K mým oblíbeným sekáčům patří Genesis, kde většinou najdu vše co hledám. Můj úplně nejoblíbenější je u Letma za 29kč, kde jsem pořídila nejoblíbenější kabát a jeany :).
O víkendech mi vařili rodiče, takže jsem trošku výzvu porušovala. Naštěstí se mi podařilo aspoň někdy přesvědčit mamku, aby nakoupila ovoce a zeleninu ve slevě, která už byla určená k likvidaci.

Celá výzva byla pro mě velmi zajímavá, a určitě bych doporučila každému, aby si aspoň jednou za život zkusil dumpster diving a ponořil se do popelnice pro jídlo, které už bylo určené k vyhození a něco si ze zachráněného jídla uvařil 🙂

Ve výzvě pokračovat 100% nebudu, ale budu se snažit nakupovat ve slevách a oblečení nakupovat v 90% v secondhandech. A se Zdeničkou jsme se domluvily, že budeme jednou týdně chodit na dumpster 🙂

A jak se mi dařilo při mé výzvě se dozvíte ve videu, které bude v závěrečném článku Zdeničky 🙂

3 0
Katka
Už dlouhodobě se zajímám o problém plýtvání potravin. Nelíbí se mi, jak si obchodní řetězce určují pravidla, kdy musí být mrkev či okurka rovná a jak brambora nesmí být moc velká a ani moc malá, jinak by ji zákazník nekoupil. Kvůli hypermarketům se vyhodí spousta zeleniny a ovoce ještě před tím, než vůbec dojdou do prodejny. Další zboží se vyhazuje, když se včas neprodá (skončí doba, po kterou se může vystavovat), i když mu nic není. Takové plýtvání se mi vůbec nelíbí, a proto ho nebudu díky své výzvě podporovat. Další část výzvy spočívá v nákupu oblečení z druhé ruky, protože nechci podporovat neférové podmínky v kterých lidé v továrnách pracují.
Top