Kolik? Tolik?!

street-dog-1057216_1920

Když jsem si hledala nějaké informace o pokusech na zvířatech, objevila jsem neskutečné číslo 115…

 

115 milionů!

na tolika zvířatech ročně se testují naše výrobky

 
Testují se zejména léčiva, chemické prostředky, kosmetika, pesticidy aj. Zvířatům to způsobuje velké bolesti, nemoci nebo smrt… které se jinak dočkají i po ukončení testů. Naštěstí existují i alternativy jako pokusy na lidských tkáních, buněčných kulturách, ale i na dobrovolnících… bohužel tyhle alternativy zatím nejsou tolik rozšířené.

Testováním a týráním zvířat se stejně nedokážou objektivní účinky, protože každý živý tvor má jinou anatomii a metabolismus. Takže každý druh na látku reaguje odlišně. Díky tomu nikdo nemůže předpovědět, jak se s tím vypořádá člověk… Pokusy na zvířatech představují pro celou řadu lidí velký byznys. Podobným byznysem je i palmový olej, proto se vyhýbám i jemu…

Palma olejná se pěstuje na plantážích, které se rozkládají na místě bývalých pralesů. Kvůli vzrůstající poptávce se pralesy likvidují čím dál víc. Kvůli nízké ceně palmového oleje přichází o svůj domov spousty zvířat. Převážně orangutani, ale za zmínku stojí i tygři a sloni… Palmový olej se přidává nejen do jídel, ale taky do kosmetických produktů. V další „díle“ chci zjistit, kolik utrpení si vlastně mažu na své tělo.

1 0
Feny
"Svoji výzvu jsem si zvolila z lásky ke zviřatům. Přestože jsem tematiku nehumánně testované kosmetiky neustále tak nějak míjela, díky EKOvýzvě bych se v tomto problému ráda orientovala. Svá zjištění pak předám i ostatním, ať už o to stojí, nebo ne..."
Top