Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Lokální potraviny > Jako detektiv!

Jako detektiv!

Ty čtyři týdny utekly jako voda a v posledním příspěvku je třeba shrnout uplynulý měsíc a trochu bilancovat. Zaprvé musím říci, že EKOvýzva nekončí, ale stává se součástí nás. Může být klidně upravená, mít jinou podobu, ale semínko bylo zaseto.

Odnesl jsem si z EKOvýzvy „Lokální potraviny“ mnoho myšlenek, podnětů a zkušeností. Nejvíce ve mě ale zůstal trpký pocit z toho, že se světem a naší společností není něco v pořádku. Místo, kde žijeme, nás dokáže uživit, ale stejně nakupujeme potraviny, které se dováží ze zahraničí a překvapí nás to maximálně u jablek či česneku. Ale to, že se vozí avokáda z Jihoafrické republiky, banány z Ekvádoru, čočka z Kanady, mouka na těstoviny z Itálie a rajčata ze Španělska, to většinou moc lidem nevadí. Ani nedokážu odhadnou, kolik procent z nabízených potravin v obchodech jsou lokální. Dle mé zkušenosti, kdy jako detektiv procházíte mezi zdánlivě nekonečnými regály a nikde nic lokálního nenajdete, mi připadá, že se bavíme o jednotkách procent.

detektivJak to, že s kamarády se bavíme o tomhle tématu u piva a připadáme si, jako bychom se bavili o něčem nelegálním? A jak to, že je tak těžký najít lokální potraviny v obchodě, proč jich je tak málo, proč je ve všem palmovej olej nebo jiný cizokrajný ingredience a proč je to tak blbě značený? Logické by mi připadalo, že bychom u nás v obchodech měli převahu lokálních potravin a na všem ostatním by bylo označení, že se jedná o cizokrajnou potravinu. Mám pocit, že většina z nakupujících to vidí přes růžové brýle takto, protože se málokdy podívají na to, odkud potravina pochází. Také jsem to moc nedělal a tak jsem měl za to, že v Česku máme českých potravin mraky… schválně si projděte svojí spíž a podívejte se, odkud pocházejí vaše potraviny. Jestli budete mít alespoň půlku spíže českou, tak klobouk dolů (pište do komentářů).

Díky této EKOvýzvě jsem si vypěstoval návyk, podívat se na to, odkud potravina pochází, ještě než si jí koupím. Vyzkoušel jsem si vařit jídla, která jsem předtím ještě nevařil (ječmen) a jedl jsem potraviny, které jsem předtím jedl pouze sporadicky (kroupy, pohanku, jáhly). Více jsem si plánoval jídelníček. Rozmýšlel jsem, jestli se mezi prací a večerní hospodou stihnu stavit doma (ani jednou jsem to nestihl). Nepil jsem čaj ani kafe a v kavárnách jsem si dával čaj z čerstvých bylinek (pokud byly) nebo pivo. Chtěl jsem dát dohromady seznam lokálních potravin, které jsem objevil, ale nedostal jsem se k tomu. Chtěl jsem najít spoustu lokálních potravin, ale nenašel jsem je… ale to nevadí, budu hledat dál. Mým cílem je zvýšit podíl lokálních potravin alespoň na polovinu a toho se držet…

…a teď si odpočinu. Myslím to vážně, po všech těch článcích je moje básnický střevo na odpis, prostě odoperovat, ctrl+x a nazdar.

Vydržte ve svých EKOvýzvách a za rok zase na shledanou!

PS: Komu se EKOvýzva líbila a chtěl by se podílet i na jiných aktivitách, tak neváhejte a přijďte se za námi podívat do Prahy nebo Brna.

3 0
Petr
Tento rok se zapojuji do EKOvýzvy zevnitř jako technická podpora. Minulé roky jsem řekl NE supermarketům a užíval si lokálních potravin.
Top