Nacházíte se zde
Domů > 2016 > Lokální RAW > Jak TO dopadlo

Jak TO dopadlo

Tak jistě všichni víte, že jsem bohužel nedotáhla výzvu úplně do konce, ale teď k celkovému zhodnocení uplynulého měsíce.

Ze začátku bylo nejlepší nadšení a touha poznávat nové věci, ani ne tak co se RAW týče, o to jsem se pokusila již v únoru, ale spíše ohledně lokálního stravování. I přesto, že se pohybuji ve sféře šetření potravin, dumpsteru, ekologie, veganství atd, jak jsem již v jednom svém článku napsala, nad lokálem jsem nikdy nepřemýšlela. Až mě to teď zaráží.

Nejlepším zážitkem byl lov v supermarketech po lokálním zboží, tento „výlet“ jsem si užila snad nejvíce z celé výzvy, byla to docela legrace najít cokoliv, aby z toho člověk nezmagořil při denní konzumaci. Ale nakonec se zadařilo a dva týdny jsem bez problémů přežila pouze na lokálním RAW. Při prvním zhřešení ale přišla na řadu má pažravost a z jednoho prohřešku se najednou staly dva dny a pak se těžce vrací. Ale i přesto jsem třetí týden tak nějak začala, ale touha a potřeba po vařeném jídle byla zase silnější. Konec výzvy jsem vyloženě uvítala protože psát o něčem, co už není pravda, je docela složité. Kromě poukázání na svou slabou vůli mi tato výzva dala hlavně povědomí o českých výrobcích, nejen potravinách, ale i bylinách, a hlavně čistících prostředcích, které jsou naprosto geniálních. Nejenom lokální, ale bio, vegan a netestovaný!

Co bych všem chtěla po absolvováním lokál RAW výzvy, ač neúspěšném, vzkázat, je následující: doporučuji udělat tuto výzvu ODDĚLENĚ, prvně přejít na lokální jídlo a až ve druhém kroku na nevařenou stravu….obojí dohromady je až moc velké sousto a nemuselo by se vám to podařit.

Poznámka pod čarou, blíží se jaro, tak nezapomeňte vyrazit na Zelňák/Moravák nebo zkusit bedýnkovou službu, na toto objevování se těším nejvíc!

Díky za tuto zkušenost!

2 0
Top